14 NİSAN, PAZAR, 2019

Korku Dolu Bir Distopya: Teftiş

Dünyaca ünlü Kafes romanının yazarı Josh Malerman’ın ormanın derinliklerinde, dünyadan soyutlanmış bir okulda geçen korku dolu distopyası Teftiş, İthaki Yayınları etiketiyle yayımlandı.

Romanın başkahramanı J, okulun toplam yirmi altı öğrencisinden biriydi. Bu okulun tüm öğrencileri oğlan çocuklarından oluşuyordu ve okulun gizemli kurucusunu baba olarak biliyorlardı. Sanat, bilim ve atletizmin yanı sıra hayatlarının tümünü kaplayan ve bildikleri tek gerçeklik olan okulla ilgili eğitim alıyorlardı.

​Fakat J, babanın bilinmesini istemediği başka gerçekler olduğundan şüphelenmeye ve bunlarla ilgili sorular sormaya başlamıştı. Bu yerin gerçek amacı neydi? Öğrenciler neden buradan ayrılamıyordu? Babaları onlardan ne tür sırlar saklıyordu? Bu sırada, ormanın diğer tarafında, tıpkı J’ninki gibi bir okulda, K adındaki bir kız da benzer soruları sormaya başlamıştı. J, hayatında daha önce hiç kız görmemişti. K, hayatında daha önce hiç oğlan görmemişti. İkisi de bu tuhaf okullardaki sırları araştırırken çok daha gizemli bir şey keşfedeceklerdi: Birbirlerini.

Görsel: Natalia Lim

0
916
0
800 Karakter ile sınırlıdır.
Yorum Ekle
Geldanlage