11 NİSAN, PAZAR, 2021

Kalyon Kültür Çevrim İçi Seminer Dizisi Başlıyor

Kalyon Kültür Çevrim İçi Seminer Dizisi’nin ilki “bir de buradan bak” sergisine paralel olarak Orhan Cem Çetin yönetiminde gerçekleşecek. 17 Nisan Cumartesi, 24 Nisan Cumartesi ve 2 Mayıs Pazar günleri çevrim içi bir şekilde yapılacak seminer programı, sırasıyla “Analog Fotoğraf Üretim Sürecinin İfade ve Deneyim Değeri”, “Fotoğrafın Sağaltıcı Gücü”, “Çocuk ve Görsel Dünyasında Fotoğraf” konu başlıklarını kapsıyor.

Kalyon Kültür’ün Her Yerde Sanat Derneği ile birlikte 30 Ekim 2020’de Nişantaşı Taş Konak’taki Kalyon Kültür binasında açılışını gerçekleştirdiği “bir de buradan bak” başlıklı sergi 5 Mayıs 2021 tarihine kadar uzatıldı. Küratörlüğünü Sezgi Abalı ve Sinan Eren Erk’in yaptığı sergi, Her Yerde Sanat Derneği’nin eğitmeni Serbest Salih tarafından yürütülen DARKROOM projesinde farklı yaşlardan ve etnik kökenlerden gelen, çoğunluğu mülteci olan çocukların çektikleri analog fotoğraflara odaklanıyor.

​Çevrim İçi Seminer Dizisi çerçevesinde gerçekleşecek seminerlere ücretsiz olarak kaydolup katılabilir ya da Kalyon Kültür Youtube hesabından izleyebilirsiniz. Seminer dizisi hakkında detaylı bilgiye ise buradan ulaşabilirsiniz.

0
1597
0
800 Karakter ile sınırlıdır.
Yorum Ekle
Geldanlage