13 EYLÜL, PAZARTESİ, 2021

Islandman’den Yeni Albüm “Godless Ceremony”

Islandman, Godless Ceremony isimli üçüncü albümünü Danimarka merkezli plak şirketi Music for Dreams etiketiyle yayımladı.

Islandman, 10 şarkıdan oluşan Godless Ceremony albümüyle müzikal bir hikâye anlatımı yaratıyor. Grup yeni albümleri için dünyanın farklı yerlerinden müzisyenlerle iş birliklerinde bulundu. Islandman, yeni albüm yolculuğuna ilham kaynağının merkezi olan Anadolu’dan başlayarak Kuzey Afrika çöl blues ustaları Tamikrest’i (Tarhamanine Assinegh) ve Kuzey Hindistan’ı (Drums Of Colca) ziyaret edip Huaira’nın etkileyici vokaliyle Ekvador’un tropik bölgelerine (Amarnos Ahora) inerek tamamladı.

Godless Ceremony albümü “Ruhani bir törene katılabilir, doğaüstü güçlerin peşine düşebilirsin, fakat bazen mutluluğu küçük detaylarda, günlük işlerinin arasında bulman gerekir.” cümlesiyle manevi boyut kazıyor ve müzikal olarak balearic, house, down-tempo, electronica janrları arasında dolaşıyor. Kapak tasarımını Eralp Güven’in yaptığı albümün Spotify canvas tasarımları ise Dağhan İş’e ait.

İsveç, Danimarka, Almanya ve İsviçre’de on konserlik bir turneye çıkan Islandman, kasım ayında İngiltere’de sahneye çıkacak. 5 Kasım’da York’ta başlayacak olan İngiltere turnesi dokuz konserin ardından 14 Kasım’da Oxford’da sona erecek.

Islandman’in Godless Ceremony isimli yeni albümünü buradan dinleyebilirsiniz.

0
297
0
800 Karakter ile sınırlıdır.
Yorum Ekle
Geldanlage