05 MART, SALI, 2024

İki Tiyatro İmzalı “Canavar” 15 Mart’ta Zorlu PSM’de

Yazarlığını ve rejisini Tunç Şahin’in üstlendiği İki Tiyatro’nun ilk oyunu Canavar, 15 Mart Cuma akşamı Zorlu PSM Platinum Sahne’de tiyatroseverlerle buluşacak.

İnsanlar İkiye Ayrılır7 YüzKarışık Kaset gibi işleriyle tanınan yazar-yönetmen Tunç Şahin’in tiyatro için kaleme aldığı ilk oyun olan Canavar, yıllardır karşılaşmamış üç kuzen arasında yaşanan bir yüzleşme gecesinin hikâyesini anlatıyor. Oyunda; Tülin Özen, Gülçin Kültür Şahin ve Hakan Emre Ünal rol alıyor.

“Bir imza günü için küçük bir Anadolu şehrine gelmiş olan roman yazarı Kemal Sönmez (Hakan Emre Ünal) yıllardır görüşmediği kuzenleri Aslı (Tülin Özen) ve Derya’yı (Gülçin Kültür Şahin) ziyaret eder. Kız kardeşler bu habersiz ziyarete hazırlıksız yakalanır. İki kız kardeş, Kemal’in de önerisiyle tarifini unuttukları ve yıllardır yemedikleri aile yemekleri ‘Kapama’yı yapmaya karar verir.  Yapması hatırladıklarından kolay, yemesi ise tahmin ettiklerinden zor olan yemek hazırlanırken, Kemal’in ziyaretinin altındaki gerçek sebep ortaya çıkar.”

15 Mart Cuma akşamı Zorlu PSM’de sahnelenecek Canavar oyununun biletlerine buradan ulaşabilirsiniz.

Künye:
Tek perde: 80 dk
Yazan & Yöneten: Tunç Şahin
Yardımcı Yönetmen: Ömer Güneş
Oyuncular: Tülin Özen, Gülçin Kültür Şahin, Hakan Emre Ünal
Sahne Tasarım: Aslı Dadak, Barış Yıkılmaz
Işık Tasarım: Yasin Gültepe
Ses Tasarım: Safa Hendem
Reji Asistanları: Şevval Öztay, Mislina Kurtuldu
Kostüm Tasarım: Emre Donmaz
Yapım: İki Tiyatro
Yapımcılar: Ersan Çongar & Mine Güler 
Uygulayıcı Yapımcı: Elif Özge Maltepe

0
466
0
800 Karakter ile sınırlıdır.
Yorum Ekle
Geldanlage