03 NİSAN, ÇARŞAMBA, 2024

İçinizdeki Yaratıcıyı Rick Rubin ile Harekete Geçirin

Red Hot Chili Peppers, Johnny Cash, Slayer, Jay Z ve Adele gibi pek çok ismin başarılarında önemli rol oynayan, efsanevi müzik yapımcısı Rick Rubin’in yaratma gücünü herkes için daha erişilebilir kıldığı kitabı Yaratıcı Eylem: Bir Var Olma Biçimi, Emre Gözgü’nün çevirisiyle Domingo Yayınevi’nden çıktı.

Time’ın “Dünyanın En Etkili 100 Kişisi” listesine girmiş bir vizyoner, 2007 yılında MTV tarafından “son 20 yılın en önemli yapımcısı” olarak adlandırılan, insanları yıllarca kendilerini aşmaya teşvik etmiş bir isim Rick Rubin. Bu kitabında yaratıcılığın doğuştan gelen bir hak olduğunu, tek ihtiyacımız olanın öz farkındalık geliştirmek ve iç dünyamızla uyumlanabilmek olduğunu vurgulayan Rubin, yaratıcı sürecin sadece başarı hikâyelerinden ibaret olmadığını, aynı zamanda zorluklar ve cesur hatalardan geçtiğini gösteriyor.

“Genel geçer anlamda sanat yapıp yapmadığımıza bakmaksızın hepimiz birer sanatçı olarak yaşıyoruz. Verileri algılıyor, süzgeçten geçiriyor, ardından bu bilgi setinden yola çıkarak kendimiz ve başkaları için bir deneyim oluşturuyoruz. Farkında olalım ya da olmayalım, sadece hayatta olduğumuz için bile süregiden yaratma sürecinin aktif katılımcılarıyız. Sanatçı gibi yaşamak dünyada bir varoluş biçimidir. Bir algılayış ve farkındalık şeklidir.”

0
310
0
800 Karakter ile sınırlıdır.
Yorum Ekle
Geldanlage