05 ARALIK, SALI, 2023

Ela Cindoruk ve Yılmaz Aysan’ın “Sensiz Olmaz” Sergisi Galeri Siyah Beyaz’da

Galeri Siyah Beyaz, 40. yılın sanatçı eşleşmelerinden Ela Cindoruk ve Yılmaz Aysan’ın “Sensiz Olmaz” başlıklı sergisini 30 Aralık’a kadar sanatseverle buluşturuyor.

Galeri Siyah Beyaz, 40. yılı olan 2023-2024 sezonunda, birlikte üretme pratiğinin bir karşılığı olarak sanatçı eşleşmelerini izleyicilere sunuyor. Zamanlarını ve mekânlarını birbirleri ile paylaşan sanatçı ikilileri, aynı malzemeye farklı zamanlarda müdahale etmenin yanı sıra aynı mekânda birbirlerinin malzemelerini ve imgelerini dönüştürüyor. Sanatçı ikililerinin üretim sürecinden başlayan ve temelde bir yaşam pratiği olan bu birliktelik, sanatçıları, galeriyi ve izleyicileri ortaklaşmaya davet ediyor.

​​Ela Cindoruk ve Yılmaz Aysan’ın “Sensiz Olmaz” sergisinde, üretimleri nadiren kesişmiş olan ikili, sanatsal pratiklerinin karşılaşmasının rastlantısal sonuçlarını ve ortaya çıkan farklı dinamiklerini izleyiciye sunuyor. Birbirlerinin işleri üzerinde izler bırakarak yeni ve çoklu bir ifade dünyası kurgulayan Cindoruk ve Aysan’ın, üç boyutlu kolaj/asamblaj niteliğindeki işlerinde, tel, boya, küp gibi farklı malzemeler ve formlar öne çıkıyor. Grafik katmanlı bir dilin hakim olduğu sergi, bir yandan hayatı çok yönlü olarak paylaşmakta olan sanatçıların yeni kesişim noktalarının keşfine tanıklık ederken bir yandan da ortaklaşmanın ve malzemenin getirdiği bir hafıza alanı oluşturuyor.

0
592
0
800 Karakter ile sınırlıdır.
Yorum Ekle
Geldanlage