13 NİSAN, CUMARTESİ, 2024

Devrim Erbil’in 60. Sanat Yılına Özel Sergi: “Insprirations”

Devrim Erbil'in 60. sanat yılını kutlamak amacıyla hayata geçirilen “Inspirations” sergisi, Renk Erbil küratörlüğü ve Renko London organizasyonu ile 20 Nisan-30 Haziran tarihleri arasında İstanbul Sinema Müzesi’nde sanatseverlerle buluşacak.

Türk modern sanatının önemli isimlerinden Devrim Erbil’in yağlı boya, ipek halı ve NFT gibi farklı tekniklerle ürettiği ve daha önce hiç sergilenmemiş eserlerinin yanı sıra Erbil’in 34 sanatçı dostunun eserleri de “Inspirations” sergisi ile izleyiciyle buluşacak. Renk Erbil tarafından kurulan Londra merkezli Renko London, Devrim Erbil’in 60. sanat yılını arkadaşları, eğitmenleri ve öğrencilerinden oluşan 34 önemli sanatçının katılımıyla gerçekleştirdiği bir sergi ile kutlayacak. İstanbul’un 60 yıllık tarihini gözlemleyen bir sanatçı olarak Devrim Erbil’in şehrin çeşitli yönlerini resmettiği, yaşamın ritmi ve deviniminden ilham aldığı eserleri, sanat tutkunlarını İstanbul’da eşsiz bir sanat yolculuğuna çıkaracak.

​Sergide; A. Cem Şahin, Aydın Ayan, Bahri Genç, Beste Alperat, Can Ayan, Celalettin Tandoğdu, Çiğdem Erbil, Emirhan Bıçakcı, Ercüment Kalmık, Eren Eyüboğlu, Ergin İnan, Erol Evgin, Esra Meral, Fethi Arda, Gülten İmamoğlu, Hanefi Yeter, Kudret Türküm, Memiş Aslan, Mustafa Pilevneli, Nezih Çavuşoğlu, Nezir Korkmaz, Renk Erbil, Sadık Altınok, Saime Taktak, Şebnem Bahar, Süleyman Saim Tekcan, Tanju Demirci, Turan Erol, Yasemin Öztürk, Zühtü Müridoğlu’nun eserleri de yer alıyor.

0
982
0
800 Karakter ile sınırlıdır.
Yorum Ekle
Geldanlage