Advertisement
18 MART, CUMA, 2022

Decollage “Başka Yer” Sergisiyle Açıldı

Yeni nesle sanatı sevdirmek, sürdürülebilir ve ulaşılabilir bir sanat ortamı yaratmak ve multidisipliner üretim alanını desteklemek amacıyla kurulan Decollage, “Başka Yer” başlıklı ilk sergisiyle açıldı. Mimari, sanat, edebiyatın ortak ifadesi üzerine odaklanan sergi, 19 Nisan’a kadar sanatseverlerle buluşacak.

Sanatla sosyal atmosferde buluşma ve gelişme noktasında yer alan Decollage, merak uyandırmayı hedefliyor. Viktoria Şahin kuruculuğunda hayata geçirilen oluşum, isminden ilhamla “yükseliş”i misyon ediniyor. Sanat danışmanlığını Begüm Güney’in üstlendiği Decollage, ziyaretçilere her katında farklı disiplinlerle karşılaşabileceği, etkileşime geçip atölyelere katılabileceği, performansları izleyip yaratıcı insanlarla buluşabileceği bir deneyim alanı sunuyor. Decollage’da heykel ve performans katı, içerisinde Art Shop bölümünün de yer aldığı VKoffee, sanat galerisi, sanat kitaplığı, ofis ve etkinlik alanları yer alıyor.

Decollage’ın “Başka Yer” başlıklı ilk sergisi alışılmışın dışına çıkarak mekânı sergileme pratiğine dahil ediyor. Sergiyi bütün bir enstalasyon olarak ele alarak kürasyonun deneyime dönüşme ihtimalini tartışmaya açıyor. Tolga Akbaş, Suat Akdemir, Orkide Akkoç, Turan Aksoy, Ozan Atalan, Ahmet Civelek, Ece Eldek, Buğra Erol, Tom Fellows, Dilara Göl, Bora Güney, Nazlı Gürlek-Hodder, Serra Duran Paralı, Merve Ünsal, Kemal Tufan, Ferhat Tunç, Nergiz Yeşil ve Kerim Yetkin’in eserleri yer aldığı sergi, insanın dünya üzerinde yer bulma çabasını anla(t)maya çalışıyor. Düşünceyi, eylemi ve malzemeyi dönüştüren bağlamıyla sanatın, devam edebilmek için topluma ve doğaya dair “başka”laşan alanlar açma ihtimalini sorguluyor.

“Başka Yer” başlıklı sergiyi 19 Nisan’a kadar Decollage’da ziyaret edebilirsiniz.

​Adres: Suadiye Mahallesi, Müzeyyen Sokak, No:4/1, 34740, Kadıköy/İstanbul

0
1811
0
800 Karakter ile sınırlıdır.
Yorum Ekle
Geldanlage