05 ARALIK, SALI, 2023

DasDas’ın Yeni Oyunu “Titus Kompleks” Prömiyerini Yaptı

Geçtiğimiz günlerde prömiyerini yapan DasDas’ın yeni oyunu Titus Kompleks, tüm sezon boyunca DasDas’ta sahnelenmeye devam edecek.

Shakespeare’in aynı adlı unutulmaz eserinden farklı bir uyarlamayla sahnelenen Titus Kompleks’in oyuncu kadrosunda Can Sipahi, Didem Balçın, Doğukan Polat, Elçin Afacan, Ferit Kaya, Mert Fırat, Onur Dilber, Yalım Danışman, Hilal Attar yer alıyor. Olga Helen Bach ve Thomaspeter Goergen’in uyarladığı oyunun yönetmenliğini, sahne ve kostüm tasarımını Ersan Mondtag üstleniyor.

Farklı ve alışılmadık bir Shakespeare uyarlaması olan Titus Kompleks’te, yönetmen Ersan Mondtag ile birlikte Olga Bach, canavar ruhlu bir Romalıyı, her şeyin kapitalizm mezbahasında alınıp satıldığı, müteahhitlerin ve sığır tüccarlarının dünyasına hapsediyor, tıpkı vahşi bir katliamın çözümlemesi gibi, hırsızlığın, ihanetin, sapkınlığın ve yamyamlığın hikâyesini günümüz diliyle anlatıyor. 

Künye:
Uyarlayan ve Metin: Olga Helen Bach, Thomaspeter Goergen 
Çeviren: İlksen Başarır 
Yönetmen / Sahne – Kostüm Tasarım: Ersan Mondtag 
Yardımcı Yönetmen: Thomaspeter Goergen 
Sahne Uygulama: Alexander Naumann  
Işık Tasarım: Kerem Çetinel  
Müzik: Tristan Brusch  
Görsel Tasarım: Ecem Akça 
Kamera: Çiğdem Akdoğan, Oğulcan Tütüncü 
Oyun Asistanları: Elif Mandan, Yalım Danışman 
​Oyuncular: Can Sipahi, Didem Balçın, Doğukan Polat, Elçin Afacan, Ferit Kaya, Mert Fırat, Onur Dilber, Yalım Danışman, Hilal Attar  

0
2747
0
800 Karakter ile sınırlıdır.
Yorum Ekle
Geldanlage