03 NİSAN, ÇARŞAMBA, 2024

Chuck Palahniuk’ten Tüyler Ürperten Bir Roman: “Çığlık”

Chuck Palahniuk’in yıllardır kayıp olan kızını arayan bir babanın hikâyesi üzerinden Hollywood dünyasının çarpıcı renklerinin ardındaki karanlığı gözler önüne serdiği romanı Çığlık, Yasemin Büte’nin çevirisiyle Düşbaz Kitaplar’dan çıktı.

Yeraltı edebiyatının güçlü kalemi Palahniuk, okuruna şimdiye kadarki en gerilim dolu, en cüretkâr ve türe meydan okuyan eserini sunuyor. Çığlık, acının metalaştırılması ve sanatın tehlikeli gücü üzerine acımasız, bir o kadar rahatsız edici bir yansıma.

“Yıllardır kayıp olan kızı Lucy’yi arayan Gates Foster… Kusursuz çığlığı elde etmeye çabalayan Mitzi...Hollywood filmlerindeki çığlık efektlerinin arkasında saklı olan sır…

Gates Foster, kızı Lucy’yi on yedi yıl önce kaybetmiş olsa da onu aramaktan bir an olsun vazgeçmez. Yıllardır içinde sakladığı umudunda haklı çıkar ve yeni bir gelişmeyle yıllardır görmediği kızına dair ilk ize rastlar. Onu korkunç gerçekle buluşturacak bir iz.

Mitzi Ives, Hollywood filmlerinin özgünlüğünü sağlayan önemli ses efektlerini yaratan Foley sanatçıları arasında kendine önemli bir yer edinmiştir. Kendisinden önce bu işiyapan babasıyla aynı gizli teknikleri kullanarak şiddet ve korku sesleri konusunda sektörün önde gelen uzmanlarından birine dönüşmüştür. Tüyler ürpertici çığlıkların yaratıcısıdır.

Foster ve Mitzi, çok geçmeden kendilerini Hollywood’un göz alıcı renklerinin altında karanlıkta gizlenen şiddeti ortaya çıkarmakla tehdit eden bir çarpışma rotasında bulurlar.”

Fotoğraf: Chuck Palahniuk ©Adam Levey

0
419
0
800 Karakter ile sınırlıdır.
Yorum Ekle
Geldanlage