26 ŞUBAT, CUMA, 2021

Çevrim İçi Sergiler Gerçek Bir Sanatsal Deneyim Midir?

Sabancı Üniversitesi ve digitalSSM Arşiv ve Araştırma Alanı yürütücülüğünde gerçekleştirilen “Teknolojik Sanat Eserlerinin Korunması” projesi kapsamında “Çevrim İçi Sergi Kürasyonu” başlıklı uluslararası konuşma gerçekleştirilecek. 26 Şubat Türkiye saati ile 18.00, New York yerel saatiyle 10.00’da çevrim içi olarak gerçekleştirilecek etkinliğe New Museum - New York bünyesinde faaliyet gösteren, dijital sanat ve kültürü destekleyen Rhizome’un Sanat Yönetmeni Michael Connor konuşmacı olarak katılacak.

“Çevrim İçi Sergi Kürasyonu” başlıklı konuşmada pandemi nedeniyle tüm dünyadaki sanat kurumlarının fiziksel sergilerini çevrim içi ortama taşımasıyla birlikte oluşan süreçler irdelenecek ve çevrim içi sergilerin barındırdığı imkânlar ele alınacak.

Michael Connor konuşmasında çevrim içi sergileri düzenlemenin geleneksel galeri sergileriyle bağı olsa da onlardan ayrı bir pratik olarak kabul edilmesinin gerekliliğinden bahsedecek. Connor Rhizome’un çalışmalarının yanı sıra başka örneklerden de yola çıkarak çevrim içi sergiler bağlamında çeşitlilik, performans, nesnellik ve mekânsal pratik kavramlarını irdeleyecek.

“Çevrim İçi Sergi Kürasyonu” başlıklı konferansa katılmak ya da detaylı bilgi almak için internet sitesini ziyaret edebilirsiniz.

0
887
0
800 Karakter ile sınırlıdır.
Yorum Ekle
Geldanlage