18 ŞUBAT, SALI, 2020

Büyük Efes Sanat Günleri Yaklaşıyor

Swissôtel Büyük Efes ve Büyük Efes Sanat bünyesinde bu yıl altıncısı gerçekleştirilecek olan Büyük Efes Sanat Günleri, 20 ile 23 Şubat 2020 tarihleri arasında sanatseverlerle buluşmaya hazırlanıyor. İzmir Büyükşehir Belediyesi ve Konak Belediyesi’nin destekleriyle gerçekleşen etkinlik, birçok sanatçı ve galeriyi çeşitli programlar kapsamında bir araya getiriyor.

6. Büyük Efes Sanat Günleri, bu yıl bünyesinde barındırdığı katılımcı kurum ve sanatçılarla oldukça geniş bir kitleye ulaşmayı hedefliyor. İspanya’dan Galeria Joan Gaspar’ın Picasso ve Miro eserleriyle katılacağı etkinlik, 300’den fazla sanat eserini bir araya getiriyor. Program kapsamında 20 Şubat’ta ressam Nedret Yaşar ve heykeltıraş Uğur Çakı “Resim Sanatında Teknik ve Teknoloji Bağlamında Üretim Süreçleri”, 22 Şubat’ta ise İfod İzmir Fotograf Sanatı Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Seda Şengök “Tarihte İz Bırakan Kadın Fotografçılar” söyleşisiyle dinleyicilerle buluşmaya hazırlanıyor. Etkinliğin bu yılki katılımcı kurumları arasındaysa EArt Gallery (İzmir), Asay Sanat  (İzmir), ECN Art Gallery (İzmir), Galeri Turgut (İzmir), GaleriM Sanat Galerisi (Ankara), Galeria Joan Gaspar (İspanya), GT Art & Interiors (İzmir), Konak Belediyesi Güzelyalı Nazım Hikmet Kültür Merkezi Sanat Galerisi (İzmir), Makkaya Galeri (Aydın) ve Valör Sanat Galerisi (Ankara) yer alıyor.

​Bu yıl Büyük Efes Sanat Günleri kapsamında Abidin Dino, Adnan Turani, Ahmet Güneştekin, Ahmet Yeşil, Akın Yıldırım, Alaattin Efe, Alexander Calder, Ali İlikler, André Masson, Antoni Clavé, Avni Arbaş, Ayhan Taşkıran, Ayla Aksoyoğlu, Aysun Öz, Aytül Güler Akkaya, Baran Kamiloğlu, Barış Sarıbaş, Bedri Karayağmurlar, Bedri Rahmi Eyüboğlu, Berna Okan, Cevat Dereli, Devrim Erbil, Ecem Aloğlu, Efgan Beyaz, Ekrem Yalçındağ, Ergin İnan, Erkin Keskin, Evren Sarptunalı, Faruk Cimok, Feriha Tuğran, Fikret Otyam, Filiz Onat, Funda Açıkgöz, Gülperin Sertdemir, Gültekin Serbest, Hakan Daloğlu, Hakan Esmer, Hale Nurol, Handan Çetin, Hikmet Çetinkaya, Joan Miró Ferra, Kemal Önsoy, Komet, Leyla Gamsız, Malik Bulut, Mehmet Akkaya, Mehmet Ali Laga, Mehmet Uygun, Mine Poyraz, Mustafa Ata, Mustafa Ayaz, Mustafa Horasan, Mümin Candaş, Nazmiye Mutafoğlu, Necdet Kalay, Nedret Yaşar, Nejad Melih Devrim, Neşe Koçak, Nizam Güner, Nur Doğu Koçak, Oktay Değirmenci, Orhan Zafer, Özer Aktaş, Pablo Picasso, Raşit Altun, Salvador Dali, Serdar Leblebici, Seyit Mehmet Buçukoğlu, Soner Göksoy, Süleyman Karakul, Süleyman Saim Tekcan, Şenol Tilki, Tanju Demirci, Turhan KA, Uğur Çakı, Vedat Hazneci, Yaprak Kurtoğlu ve Zeki Serbest’in eserleri sanatseverlerle buluşuyor.

0
553
0
800 Karakter ile sınırlıdır.
Yorum Ekle
Geldanlage