01 MART, CUMA, 2024

Bir Aşk Hikâyesinden Fazlası: “Gece ve Sonra”

Claire Daverley’nin ilişkilerin bizi götürdüğü kusurlu ve karmaşık yolları ele aldığı ilk romanı Gece ve Sonra, Emrah Serdan çevirisiyle Domingo Yayınevi’nden çıktı.

Hakları 24 ülkeye satılan Daverley’nin bu romanı dostluk ve sadakatin, ikinci şansların ve kaçırılan fırsatların, söylenen ve söylenmeyen sözlerin, hayatın araya girmesinin hikâyesini anlatıyor.

Romanın kahramanları Will ile Rosie’nin yolları henüz ergenlik yıllarındayken kesişir. Her anlamda birbirlerinin zıddı iki genç. Herkesin gözünde mükemmel, geleceği parlak, planları hazır Rosie ve onun ikiz kardeşinin öngörülemez ve asi arkadaşı Will. Bir gece bir kâse mısır gevreğiyle başlayan, paylaşılan müzikler, birlikte çıkılan gizli yürüyüşler ve gece yarısı yapılan telefon konuşmalarıyla ilerleyen arkadaşlıkları önce kaçınılmaz sonra da –yaşadıkları bir trajedi sonucu– imkânsız bir ilişkiye dönüşür.

​Yıllar içinde yolları tekrar tekrar kesiştikçe Will ile Rosie, kendilerini birbirlerine geri dönmenin yolunu bulmaktan alamazlar. Ancak bazen doğru yerde olsanız da zaman yanlıştır.

0
612
0
800 Karakter ile sınırlıdır.
Yorum Ekle
Geldanlage