28 EYLÜL, PAZARTESİ, 2020

Bergama Stereotip İçin Çevrim İçi Yorumlama Etkinliği

Cevdet Erek’in Arter’deki galeri mekânına özel olarak tasarladığı sesli bir mimari yerleştirmeden oluşan “Bergama Stereotip” başlıklı kişisel sergisi çerçevesinde 1 Ekim Perşembe günü saat 19:00’da çevrim içi bir yorumlama etkinliği gerçekleştirilecek. Sanatçı, “Bergama Stereotip Üzerine” başlıklı etkinlik kapsamında yerleştirmesinin hikâyesini ve Büyük Bergama Sunağı’nın kendisi üzerindeki etkilerini işitsel-görsel belgeler eşliğinde takipçilerle paylaşacak.

Sanatçı ve akademisyen Cevdet Erek’in ilk kez 2019 yılında Almanya’nın Bochum şehrindeki Turbinenhalle’deki Ruhrtriennale kapsamında izleyicilerle buluşan, ardından Berlin’deki Hamburger Bahnhof Müzesi’nin tarihi binasında gösterilen “Bergama Stereo” ve Arter’deki galeri mekânına özel olarak tasarladığı “Bergama Stereotip” başlıklı kişisel sergileri, sanatseverlere bir sanat eserinin ilgili bir tarihi eserden nasıl etkilenebileceğini gözler önüne seriyor. Erek’in farklı disiplinleri ortak bir düşünce etrafında birleştirdiği eseri, kültürel bir buluşma noktası olarak da ön plana çıkıyor.

​​Arter Öğrenme Programı’nın Yorumlama Etkinlikleri kapsamında çevrim içi olarak gerçekleştirilecek etkinliğe katılım ise ücretsiz. Konuyla ilgili daha fazla bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

0
1661
0
800 Karakter ile sınırlıdır.
Yorum Ekle
Geldanlage