09 NİSAN, CUMA, 2021

14. Eğitimde Edebiyat Semineri 10 Nisan'da

Edebiyat yayıncılığında 25. yılını kutlayan Günışığı Kitaplığı’nın her branştan ve düzeyden öğretmenler, kütüphaneciler ve eğitim yöneticilerini bir araya getirdiği ve artık gelenekselleşen Eğitimde Edebiyat Semineri’nin 14’üncüsü bu yıl çevrim içi olarak 10 Nisan Cumartesi günü düzenlecek.

FMV Işık Okulları’nın desteğiyle düzenlenen seminerde Türkiye’nin dört bir yanındaki eğitimciler, öğrencileri edebiyatla buluşturmanın yeni yollarını keşfetmek için bir araya gelecek.

Seminer her yıl olduğu gibi bu yıl da pek çok özel konuğu ağırlayacak. Çağdaş edebiyatımızın usta romancılarından Buket Uzuner, 14. Eğitimde Edebiyat Semineri’nin kapanış konuşmasını yapacak. Şair Gonca Özmen, dilin estetik olanaklarıyla düşüncenin felsefi yapısının harmanlanmasıyla oluşan şiir bilincini irdeleyecek. 2010 Mehmet Fuat Yayıncılık Ödülü’yle taçlanan Köprü Kitaplar’ın iki yeni yazarı Murat Yalçın ve Berna Durmaz, editör Müren Beykan’ın sorularını yanıtlayacak. Edebiyatımızın iki ödüllü öykücüsü, çocukluk ve gençlikte kitaplarla yakınlaşmayı sağlayan, edebiyat sevgisi yaratan deneyimleri, yaklaşımları üzerine söyleşecekler.

Kraliçeyi Kurtarmak ve Haritada Kaybolmak kitaplarının yazarı, Kanadalı akademisyen Vladimir Tumanov, eğitimle edebiyat arasında kurduğu güçlü zihinsel bağları ve yazarlık deneyiminden biriktirdiklerini aktaracak. Çocuk ve gençlik edebiyatımıza özgün bir koleksiyon kazandıran İrem Uşar, çocukların gerçeklik algısında edebiyatın payını düşündürecek, doğayla uyum içinde yaşayabilmenin sihrini duyumsatacak.

Ülkemizin değerli eğitim uzmanlarından, MEF Üniversitesi Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mustafa Özcan, “yeni normal”in yarattığı değişimi, fırsatları ve işbirliği olanaklarını meslektaşlarıyla paylaşacak. Sanatçı, eğitmen, danışman Müjgan Özçay, engin birikimi ve entelektüel yorumuyla eğitimcilere yaratıcı okuma uygulamalarına ilişkin pratik ipuçları gösterecek.

10 Nisan Cumartesi günü saat 11.00’de başlayacak 14. Eğitimde Edebiyat Semineri’ni Günışığı Kitaplığı’nın YouTube kanalında canlı olarak izleyebilirsiniz. Ayrıntılara ise buradan ulaşabilirsiniz. 

0
1007
0
800 Karakter ile sınırlıdır.
Yorum Ekle
Geldanlage