15 EYLÜL, PAZAR, 2019

Bir 21. Yüzyıl Portresi: VOX LUX

Dünya prömiyerini Altın Aslan için yarıştığı Venedik'te yapan, yönetmen koltuğunda The Childhood of a Leader ile dikkat çeken Brady Corbet’in oturduğu, Natalie Portman’ın başrolde yer aldığı VOX LUX, 27 Eylül’de vizyona giriyor.

Başrolde Natalie Portman, Jude Law, Stacy Martin ve Raffey Cassidy gibi isimler yer alırken filmin anlatıcı kısımlarını Willem Dafoe seslendiriyor. Natalie Portman'ın Sia tarafından VOX LUX için özel olarak yazılan özgün şarkıları seslendirdiği karakter, Madonna, Lady Gaga ve Ariana Grande’nin bir karışımı şeklinde niteleniyor.

​"Bir 21. yüzyıl portresi" niteliğindeki film, bir genç kızın sarsıcı bir ulusal trajedinin küllerinden doğup ikonik bir "popstar"a dönüşme hikâyesini konu alıyor. Celeste, 1999’da Amerika'da bir lisede silahlı bir saldırganın rehin aldığı sınıftadır ve ülkenin canlı yayında izlediği katliamdan sağ kurtulan tek öğrenci olur. Anma töreninde söylediği şarkıyla bir fenomene dönüşen Celeste, şöhret basamaklarını tırmanarak, dünyaca ünlü bir yıldıza dönüşecektir. 

https://www.youtube.com/watch?v=_OmyLD9GPTI

0
585
0
800 Karakter ile sınırlıdır.
Yorum Ekle