14 OCAK, PAZAR, 2018

Fatih Akın’ın Son Filmi “In The Fade” 2 Şubat’ta Vizyonda!

Fatih Akın’ın son filmi In The Fade (Paramparça), 75. Altın Küre Ödül Töreni’nde Yabancı Dilde En İyi Film Altın Küre Ödülü’ne layık görüldü. Başrolünde Diane Kruger’ın yer aldığı film, Türkiye’de 2 Şubat’ta vizyona girecek. Filmin senaryosunu avukat Hark Bohm ile birlikte yazan Fatih Akın, daha önceki bir röportajında hikâyeyi bir Neo-Nazi grubunun işlediği cinayetlerden yola çıkarak oluşturduğunu anlatmıştı. Akın: "Türk kökenli olduğum için bu olaylar bende derin bir şok etkisi yarattı ve kardeşim de Hamburg'da bu cinayete kurban giden birini tanıyordu. Bu yüzden Paramparça'nın hikâyesinde bu olaylardan yola çıktım" demişti.

Fatih Akın, Beverly Hills’te düzenlenen tören sonrası yaptığı açıklamada: “Buralarda olmak çok güzel. Adaylık zaten benim için ödüldü. Diane olmasaydı bunu başaramazdım. İnşallah Oscar’da da oluruz. İlginç olan şey şu; şimdiye kadar yaptığım en kişisel filmim beni en ileriye götüren film oldu.” dedi. Diane Kruger ise: “Bu filmde yer almak hayallerimin gerçeğe dönüşmesini sağladı… Hayallerimdeki yönetmenle çalışma fırsatı buldum, çok gururluyum.” ifadelerini kullandı.

​Dünya prömiyerini yaptığı Cannes Film Festivali’nde de büyük övgü toplayan In The Fade, Diane Kruger’a En İyi Kadın Oyuncu ödülünü getirmişti. Akın’ın “Bir yumruk gibi çarpıyor. Sevseniz de, sevmeseniz de kesinlikle kalbinizi yakacak” şeklinde nitelediği film, aynı zamanda Almanya’nın bu yılki Oscar adayı. Filmin fragmanına aşağıdan göz atabilirsiniz.

https://www.youtube.com/watch?v=UyjnzhXJlHU

0
4527
0
800 Karakter ile sınırlıdır.
Yorum Ekle