17 MAYIS, SALI, 2022

Roxy %100 Müzik Günleri’nin Kazananları Belli Oldu

Altı yıllık bir aradan sonra bu yıl 21’incisi düzenlenen Roxy %100 Müzik Günleri’nin kazananları açıklandı.

Türkiye’nin dört bir yanından kendi müziğini yapmak isteyenleri bir araya getirerek, kendilerini sektöre göstermelerini sağlayan, Türkiye’nin en uzun soluklu, canlı müzik platformu olan Roxy %100 Müzik Günleri, 1996 yılında gerçek anlamda müzik düşünen ve üreten herkese yapılan çağrıyla başladı. Roxy Müzik Günleri bugüne kadar Kurban, Teoman, Aylin Aslim, Ceylan Ertem, Gaye Su Akyol, Bedük, Hayko Cepkin, Direc-t, Replikas, Nekropsi, Gece, Melis Danismend, Gevende, Pickpocket, Ergün Şenlendirici, Dorian, Deja Vu, Softa, Eskiz, On Your Horizon, Fairuz Derin Bulut gibi pek çok ünlü ismi müzik dünyasına kazandırdı.

1996 yılından beri 2520 müzik grubu, yaklaşık 12.400 müzisyen ve finalde yarışma hakkında sahip 348 grup ile 43.500 müzikseverin katıldığı Roxy Müzik Günleri’ne bu yıl Türkiye’nin her yerinden rekor bir katılım ile 339 grup başvurdu. Yarışmanın final gecelerinde İstanbul, Ankara, Eskişehir, İzmir, Nevşehir, Trabzon’dan toplam 12 grup sahne aldı. Barış Akpolat, Cem Selcen, Cenk Durlu, Dj Sivo, Ece Duyar, Gülşah Güray, Hakan Tamar, İpek Atcan, Kanat Atkaya, Murat Abbas, Murat Beşer, Murat Hasarı, Murat Öztürk, Ömer Ahunbay, Özge Fışkın, Taner Öngür ve Şafak Ongan’dan oluşan jüri üyelerinin değerlendirmeleri sonucunda 12 gruptan dereceye girenler belirlendi.

Para ödülleri ve enstrüman çekleri, klip çekimi, stüdyo kullanım haklarının dışında finale kalan grupların hepsi Milyon Fest’in çeşitli festivallerinde sahneye çıkma hakkı kazandı. Ayrıca Uzelli Müzik tarafından 12 finalist için toplama kayıt albümü de yapılacak.

21. Roxy %100 Müzik Günleri’nin Kazananları:

Birinci / Yasin Topçu - Ankara

İkinci / Yüzen Oda - Ankara

Üçüncü / Social Inclusion Band - Antalya

En İyi Performans Ödülü / Mojave grubundan  Ege Soydan - İstanbul

Jüri Özel Ödülü / Begüm Çelebi - Ankara

​Roxy Özel Ödülü / Duran Tokluca - Nevşehir

0
547
0
800 Karakter ile sınırlıdır.
Yorum Ekle
Geldanlage