19 OCAK, ÇARŞAMBA, 2022

21. Roxy %100 Müzik Günleri Başlıyor

Türkiye’nin en uzun soluklu, bir nevi canlı müzik platformu olan Roxy %100 Müzik Günleri bu yıl 21. kez gerçekleştirilecek. 30 Mart’a kadar başvuruların kabul edileceği yarışmada finale kalanlar, bestelerini canlı olarak 10-11-12 Mayıs’ta sahnede çalacak ve kazananlar 13 Mayıs’ta gerçekleştirilecek bir parti - törende açıklanacak.

İlk kez 1996 yılında gerçekleştirilen ve Türkiye’nin dört bir yanından kendi müziğini yapmak isteyenleri bir araya getirerek, müzik aşklarını destekleyen, kendilerini göstermelerini sağlayan Roxy Müzik Günleri, bugüne kadar Kurban, Teoman, Aylin Aslim, Ceylan Ertem, Gaye Su Akyol, Bedük, Hayko Cepkin, Direc-t, Replikas, Nekropsi, Gece, Melis Danismend, Gevende, Pickpocket, Ergün Şenlendirici, Dorian, Deja Vu, Softa, Eskiz , On Your Horizon, Fairuz Derin Bulut, gibi pek çok ünlü ismi müzik dünyasına kazandırdı. Roxy Müzik Günleri format olarak yarışma şeklinde olsa da kendi müziğini yapan müzisyenlerin sektöre ve dinleyiciye tanıtılarak yeni ve güçlü bir yol açmayı hedefliyor. Roxy Müzik Günleri’ne 1996 yılından itibaren 2520 müzik grubu, yaklaşık 12.400 müzisyen ve finalde yarışan 348 grup ile 43.500 müziksever katıldı.

21. Roxy %100 Müzik Günleri’nin bu yılki jürisinde Aylin Güngör, Barış Akpolat, Cem Selcen, Cenk Durlu, Dj Sivo, Ece Duyar, Gaye Su Akyol, Gülşah Güray, Hakan Tamar, İpek Atcan, Kanat Atkaya, Murat Abbas, Murat Beşer, Murat Hasarı, Murat Öztürk, Ömer Ahunbay, Özge Fışkın, Taner Öngür ve Şafak Ongan yer alıyor. 

Finallere katılmaya hak kazanan grup/sanatçılar 2 Mayıs’ta duyurulacak, açıklanan isimler 10-11-12 Mayıs tarihlerinde Roxy Club’da canlı performanslarını, seyirci ve jüri karşısında sahneleyecekler. Ayrıca finaller YouTube kanalından canlı olarak da yayımlanacak. Gerçekleştirilecek performanslar sonunda dereceye giren gruplar 13 Mayıs gecesi yapılacak ödül töreni-partide açıklanacak.

Yarışma sonunda sanatçı veya gruplara 1.lik 2.lik 3.lük, En İyi Enstrüman, Jüri, Roxy ve %100 Müzik özel ödülleri verilecek. Kazananlar bu ödüllerin yanı sıra milyon fest’in çeşitli festivallerin de sahne alma fırsatı kazanacak. Babajım stüdyolarında kayıt, prova hakları olacak, Uzelli tarafından digital platformlarda yer alma ve eğitim, Zuhal müzikten enstrüman alabilecekleri hediye çekleri kazanacak.

21. Roxy Müzik Günleri’ne 18 yaşından büyük tüm amatör ve profesyonel katılımcılar kendi bestesi ile 30 Mart’a kadar başvuru yapabilecek. Adaptasyon, remix çalışmaları kabul edilmeyecek. Katılımcılar kendi besteleri olan iki parçayı mp3 formatında roxymuzikgunleri@gmail.com adresine mail atarak başvuru yapabilecek. Başvuru formu ve detaylı katılım koşullarına buradan ulaşabilirsiniz.

0
2647
1
800 Karakter ile sınırlıdır.
Yorum Ekle
Geldanlage