0 YAPILAN YORUMLAR
5790 GÖRÜNTÜLENME
6 TAKİPÇİ
0 BEĞENİ
KADRİYE İNAL // REM

                  02/09/2015   -   03/10/2015



Kadriye İnal, çağdaş heykellerden oluşan ilk kişisel sergisi “REM” ile ALAN İstanbul’da!

Kadriye İnal “REM” isimli sergisinde çağdaş sanatın mekansal anlamda en etkili araçlarından bir tanesi olan 3 boyutlu işler ile izleyiciyi yeni bir gerçekliğe davet ediyor. Farklı insan figürlerinden oluşan bu kurmaca dünyada izleyici, sanatçının kullandığı yapım tekniği sayesinde yabancılaşma ile özdeşim kurma ara-yüzünde bir deneyim yaşıyor. Sanatçı gerçekçiliğe yakın figürlerini bir tür “patch-work” olarak üreterek onların birer üretim olduğu gerçeğini izleyenin sürekli algılamasını sağlıyor.

Kadriye Inal’a göre bilinçaltının sembolik dili olan rüya dolaysız ve doğrudan yapısıyla samimi bir dünya kurar. Bu durumun peşine düşen sanatçı; gerçeklikle olan problemi ile bilinçli bir düş ortamında oynuyor. Kompozisyonlarını gerçek ve kurgusal olanının biraradalığı üzerinden oluşturan sanatçı, bu yolla düşsel dünyanın özgür ve renkli kapılarını izleyene açıyor. Her bir heykelin kendi başına bir hikayesi olduğu gibi, tüm bir sergi izleyici için sonsuz sayıda anlamlandırmalar için imgeler sunuyor.

Kadriye İnal’ın “REM” isimli sergisi  3 Ekim 2015 tarihine kadar ALAN İstanbul’da görülebilecek. 




Kadriye İnal presents her first solo show of contemporary sculptures entitled “REM” at ALAN Istanbul!

In the show entitled “REM”, Kadriye İnal invites viewers to a new reality with her 3-dimensional works, which are one of the most powerful spatial tools of contemporary art. In this fictional world comprising various human figures, viewers are offered an experience residing on the interface between alienation and identification; that is the result of the technique utilized by the artist. By creating each of her realistic figures in the form of a kind of “patch-work”, the artist makes viewers constantly perceive the fact that these figures are the result of a fabrication process.

According to Kadriye İnal, because dreams are the symbolic language of the subconscious mind, they create a sincere world as a result of their direct nature. In a constant pursuit after this fact, the artist deals with the reality in a conscious environment of dreams. As İnal creates her compositions on the basis of the conjunction of the real and the fictive, she opens the free and colorful doors of the imaginary world to viewers. In addition to each sculpture having its own story, the show as a whole presents images that offer countless interpretations to viewers

Kadriye İnal’s show entitled “REM” can be seen at ALAN İstanbul until October 3rd, 2015.

0
778
0
800 Karakter ile sınırlıdır.
Yorum Ekle
TAKİPÇİLERİ
6
YAZILARI
10