09 OCAK, SALI, 2018

BAFTA 2018 Adayları Belli Oldu!

İngiliz Film ve Televizyon Sanatları Akademisi (BAFTA) Ödülleri’nin 2018 adayları belli oldu. Altın Küre'nin sahiplerini henüz bulduğu günlerde İngiltere'nin Oscar'ı sayılan BAFTA adayları da bugün açıklandı. Geçtiğimiz yıl La La Land beş dalda aldığı ödülleri ile töreninin yıldızı olmuştu. Bu yılkı kategorilerin ve adayların tam listesi ise aşağıda yer alıyor:

BAFTA 2018 Adayları


En İyi Film

Darkest Hour

Dunkirk

Shape of Water

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Call Me By Your Name


En İyi İngiliz Filmi

Darkest Hour

Death of Stalin

Gods Own Country

Lady Macbeth

Paddington 2

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri


En İyi Erkek Oyuncu

Daniel Day Lewis, Phantom Thread

Daniel Kaluuya, Get Out

Gary Oldman, Darkest Our

Jamie Bell, Film Stars Don't Die In Liverpool

Timothee Chalamet, Call Me By Your Name


En İyi Kadın Oyuncu

Annette Benning, Film Stars Don't Die In Liverpool

Frances McDormand, Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Margot Robbie, I, Tonya

Sally Hawkins, The Shape of Water

Saorise Ronan, Lady Bird


En İyi Yönetmen

Denis Villeneuve, Blade Runner 2049

Luca Guadagnino, Call Me By Your Name

Christopher Nolan, Dunkirk

Guillermo Del Toro, The Shape of Water

Martin McDonagh, Three Billboards Outside Ebbing, Missouri


En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu

Christopher Plummer, All The Money In The World

Hugh Grant, Paddington 2

Sam Rockwell, Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Willem Defoe, The Florida Project

Woody Harrelson, Three Billboards Outside Ebbing, Missouri


En İyi Kadın Oyuncu

Allison Janney, I, Tonya

Kristen Scott Thomas, Darkest Hour

Laurie Metcalfe, Lady Bird

Lesley Manville, Phantom Thread

Octavia Spencer, The Shape of Water


En İyi Yabancı Film

Elle

First They Killed My Father

The Handmaiden

Loveless

The Salesman


En İyi Animasyon

Coco

Loving Vincent

My Life as a Courgette


En İyi Belgesel

City of Ghosts

I Am Not Your Negro

Icarus

An Inconvenient Sequel

Jane


En İyi Kısa Film

Aamir

Cowboy Dave

A Drowning Man

Work

Wren Boys


En İyi Kısa Animasyon

Have Heart

Mamoon

Poles Apart


En İyi Orijinal Senaryo

Jordan Peele, Get Out

Steven Rogers, I Tonya

Greta Gerwig, Lady Bird

Guillermo del Toro and Vanessa Taylor, The Shape of Water

Martin McDonagh, Three Billboards Outside Ebbing, Missouri


En İyi Uyarlanmış Senaryo

James Ivory, Call Me By Your Name,

Armando Iannucci, Ian Martin and David Schneider, Death of Stalin

Matt Greenhalgh, Film Stars Don’t Die In Liverpool

Aaron Sorkin, Molly’s Game

Simon Farnaby and Paul King, Paddington 2


En İyi Sinematografi

Blade Runner 2049

Darkest Hour

Dunkirk

The Shape of Water

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri


En İyi Ses

Baby Driver

Blade Runner, 2049

Dunkirk

The Shape of Water

Star Wars: The Last Jedi


En İyi Film Müziği

Blade Runner 2049

Darkest Hour

Dunkirk

Phantom Thread

The Shape of Water


En İyi Produksiyon Tasarımı

Beauty and the Beast

Blade Runner 2049

Darkest Hour

Dunkirk

The Shape of Water


En İyi Kostüm Tasarımı

Beauty and the Beast

Darkest Hour

I, Tonya

Phantom Thread

The Shape of Water


En İyi Kurgu

Baby Driver

Blade Runner 2049

Darkest Hour

Dunkirk

The Shape of Water


İngiliz Yazar, Yönetmen veya Prodüktör Tarafından Yapılan En İyi İlk Film

The Ghoul

I Am Not A Witch

Jawbone

Kingdom of Us

Lady Macbeth


En İyi Görsel Efekt

Blade Runner 2049

Dunkirk

The Shape of Water

Star Wars: The Last Jedi

War for the Planet of the Apes


En İyi Saç & Makyaj

Blade Runner 2049

Darkest Hour

I, Tonya

Victoria and Abdul

Wonder


EE Rising Star Ödülü

Josh O'Connor

Daniel Kaluuya

Tessa Thompson

Florence Pugh

Timothée Chalamet

0
908
0
800 Karakter ile sınırlıdır.
Yorum Ekle