23 ŞUBAT, SALI, 2016

Festival Dostu Mekanlar

Film çıkışında lezzetli bir kahve veya yemek eşliğinde kritik yapmanın zevkine diyecek yok. 15. !f İstanbul Bağımsız Filmler Festivali boyunca, İstanbul’daki pek çok mekan bu zevke ortak oluyor ve film biletiyle gelen festivalcilere indirimler sunuyor.

Festival Dostu Mekanlar

Urban Beyoğlu

Günün her saatinde Beyoğlu’nun karmaşından bir an için kurtulmak, biraz kafa dinlemek ya da arkadaşlarıyla güzel bir akşam geçirmek isteyenler için ideal bir mekan. !f İstanbul Bağımsız Filmler Festivali kapsamında festival biletleriyle gelen izleyicilere ve fotoğraflı yaka kartıyla gelen !f çalışanları için %20 indirim uyguluyorlar.

Adres: Kuloğlu Mahallesi, Kartal Sokak, 6/A, Galatasaray/Beyoğlu 

Urban Beyoğlu

Zencefil

Artık Beyoğlu’nun klasikleri arasında sayabileceğimiz Zencefil, vejeteryan ve vegan mutfağından vazgeçemeyenlerin adresi. Değişik tatları denemekten çekinmeyen mekan, sağlıklı ve lezzetli yemekleriyle bir adım öne çıkıyor. Zencefil festival boyunca biletiyle gelenlere %15 indirim yapıyor.

Adres: Kurabiye Sokak, No: 8-10, Beyoğlu 

That Big Square 

Barselona-Hamburg ve İstanbul üçgeninde, canlı yayında birçok kişi ile beraber güzel müzik dinlenme imkanı sunan bir radyo-cafe. Türkiye’de denenmemiş “live stream” tabanlı radyonun gerçekleştiği ilk mekan. Festival boyunca festivalcilere sıcak ve soğuk içeceklerde %20 indirim sağlıyorlar.

Adres: Ihlamur Yolu, 72C, Topağacı/ Nişantaşı

That Big Square

Dem Karaköy

Karaköy’in 60 çeşit çayıyla nam salmış çay evi Dem Karaköy, festivalin kardeş mekanlarından biri. Beyaz, yeşil, oolong, siyah, tütsülenmiş, pu-erh, kırmızı çay ve bitki çayından oluşan zengin bir çay menüsü bulunuyor. Festival süresince biletiyle gelen festivalcilere %20 indirim sağlıyorlar.

Adres: Hoca Tahsin Sokak, No: 17, Karaköy

Dem Karaköy

Juno

Juno iç tasarımı ve yaratıcı lezzet sunumlarıyla Nişantaşı’nın zeytin ağaçlarıyla süslü arka bahçelerinden birine sahip. Günün her saatinde tercih edilen mekana biletiyle gelen festivalcilere ve !f çalışanlarına festival tarihleri boyunca %20 indirim imkanı var.

Adres: Mim Kemal Öke Caddesi, No: 15, Nişantaşı

Klemuri

“Global düşün, lokal ye” mottosuyla misafirlerine Beyoğlu'nda, tarihi bir Rum evinde Doğu Karadeniz ve Akdeniz mutfağından otantik lezzetleri sunan bir lokanta. Klemuri festival boyunca biletleri ile gelenlere %15 indirim imkanı sunuyor.

Adres: Büyükparmakkapı Sokak, No: 2/1, Beyoğlu 

Den Nişantaşı 

Nişantaşı’nın uğrak mekanlarından biri olan Den Cafe gelenlere sunduğu zengin menüsüyle gün içinde her saat tercih edilen mekanlardan biri. Den Café’ye, festival süresince biletiyle gelen festivalcilere menü dahilindeki tüm ürünlerde %15 indirim var.

Adres: Mim Kemal Öke Caddesi, No: 1/d, Nişantaşı

Den Nişantaşı 

Coop

Beyoğlu’nun tarihi mekânlarından Suriye Pasajı'nda yer alan Coop, İstanbul gece hayatının tercih edilen mekanlardan biri. Yerli ve yabancı DJ performansları, partilere ve özel gecelere ev sahipliği yapan mekanda, festival süresince bileti ile gelen herkese kapıdan alınacak etkinlik biletlerinde ve bar satışlarında %20 indirim uygulanıyor.

Adres: İstiklal Caddesi, Suriye Pasajı (Giriş Gönül Sokak’tan), No: 166 /10 Beyoğlu

Kiki Sıraselviler

Gün içinde dilediğiniz saatte kahve içmek, bir şeyler atıştırmak için tercih edebileceğiniz bir  “gastro-pub”. Mekan saat 23.00’te ışıkları karartıp, masaları kaldırıp bir parti mekanına dönüşüyor. Kiki Sıraselviler, festival süresi boyunca !f biletiyle gelenlere saat 23.00’e kadar menüsünde %20 indirim uyguluyor.

Adres: Sıraselviler Caddesi, No: 42, Beyoğlu

Kiki Sıraselviler

Fıccın

Bir kadın girişimi olan Fıccın, 20 yıldır varlığını sürdürüyor. İlk olarak Kuzey Kafkasya ve Oset yemekleri yaparak başlayan mekanda 30 çeşit yemek var. Alâmetifarikaları ise etli ekmek (Fıccın), Çerkes mantısı Gabın ve böreği Velibah. Mekan festival süresince bileti ile gelenlere %15 indirim sunuyor.


Adres: İstiklal Caddesi, Kallavi Sokak, No: 13/1 - 7/1 Beyoğlu

The Allis

Soho House Istanbul bünyesindeki The Glass Building'in içinde yer alan The Allis Istanbul, öğle yemekleri, akşam mezeleri ve 15.00-18.00 saatleri arasında çay saati sunuyor. Festival süresince bileti ile gelenlere The Allis'de %25 indirim yapılıyor.

Adres: Meşrutiyet Caddesi, No: 56, Beyoğlu

Mitte Kadıköy

Salı günü hariç her gün sabah kahvaltısı, pastaları ve günün kahvesini içmek için Kadıköy’de uğrayabileceğiniz mekanlardan biri Mitte. Burası alt kattaki atölyede üretilen ve ikinci el ürünleri satın alabileceğiniz bir vintage store da aynı zamanda. Mitte Kadıköy festival boyunca biletiyle gelenlere %10 indirim uyguluyor.

Adres: Osmanağa Mahallesi, İhlas Sokak, No: 4/A, Kadıköy

Mitte Kadıköy

Erra Goppa

Beyoğlu’nda farklı lezzetler arayanlar için Erra Goppa’da Kafkas, Çerkes ve özellikle Oset’e ait yerel lezzetleri bulmak mümkün. Menüsü her gün değişen mekan, yöresel yemekseverler için ideal. Üstelik festival boyunca biletiyle gelenlere %15 indirim var.

Adres: Şehit Muhtar Mahallesi, Süslü Saksı Sokak, No: 12, Beyoğlu

0
6081
1
800 Karakter ile sınırlıdır.
Yorum Ekle