Get Adobe Flash player
GÜNDEM
 • 30-03-2015

  Kariyerine moda editörü olarak başlayan ve on bir sene yayıncılık yapan Deniz Berdan, kızı Begüm Berdan’la DB Berdan markasını yarattı.  Central Saint Martins’de ve London College of Fashion’da Moda eğitimi alan Begüm ve annesi Deniz Berdan’ın ortak markası, sürreal estetik dünyayı giyilebilir formlarla buluşturuyor. Starbucks, Macro Center, Nescafe, Disney Company, Douglas Cosmetic, Ikea, Pepsi, Maybelline NY gibi uluslararası markalarla işbirliği yapan DB Berdan, aynı zamanda PepsiCo için Katy Perry’e kostüm tasarladı. 2013’te Oz the Great and Powerful filminden esinlendikleri dört kostümle, dünya lansmanında Nicholas Kirkwood’la birlikte yer aldılar.

  0
  0
  14
 • 30-03-2015

  Oyun 1943 yılının mart ayında Stalingrad’ın doğu bölgesinde Alman savaş esirlerinin bulunduğu Rus kontrolündeki küçük bir tutuk evinde geçer. Alman hücum kıtaları bu sıralarda Stalingrad dolaylarından çarpışarak Berlin’e doğru çekilmeyi sürdürürken neredeyse tüm birliği kaybederler. Ağır yaralılar birkaç gün içerisinde hayatlarını kaybederken binbaşı ve başçavuş ise iyileşme emareleri gösterir. Bunun üzerine Rus birlikleri bu iki askeri kendi kontrollerindeki kafatası tümenine getirip hapseder. Acaba burası gerçekten Rus askeri ceza evi midir?

  ​Rulet, 17. Devlet Tiyatroları Sabancı Uluslararası Adana Tiyatro Festivali kapsamında İstanbul’da sadece SGM sahnesinde.

  0
  0
  59
 • 30-03-2015

  Davulda Cem Tan ve Berke Can Özcan, bas gitar’da Barlas Tan Özemek, gitar ve elektroniklerde Umut Çağlar, saksafon ve efektlerde ise Korhan Futacı’yı bir araya getiren ve daha önce İngiliz free jazz saksafoncu Evan Parker, Michiel Braam tarafından yönetilen 13 kişilik doğaçlama müzik yapan, 2008'de yayınladıkları ilk albüm "Akustikelektrik"ten itibaren sadece Türkiye’de değil, dünya çapında da dikkat çeken Konstrukt, 31 Mart gecesi caz havası estirmeye Babylon'a geliyor!

  0
  0
  73
 • 30-03-2015

  İki genç Fransız, Clarisse Gorokhoff ve Jérémie Germond'un hayata geçirmeyi planladığı GOSS, her mevsim bütün bir hafta sonu boyunca her biri birbirinden farklı muhteşem mekanlarda yapılacak olan karşılanabilir bir sanat fuarı olmasıyla sade ancak eşsiz bir konsept olarak karşınıza çıkıyor.

  İlham verici ve samimi bir ortamda misafirler, yetenekli ressamlar, heykeltıraşlar, fotoğrafçılar ve karışık teknik sanatçılarından oluşan on tane yenilikçi sanatçının evrenini keşfedecekler. Aynı zamanda, toplumdaki abesliklere eğlenceli bir şekilde dikkat çekmeyi amaçlayan “saydam gösteriler” de GOSS’ta yer alacak.

  ​GOSS'un ilk etkinliğinde Mustafa Horasan, GOSS’a onur misafiri ve mentor olarak katılıyor. Detaylı bilgiler: http://goss-art.com/en/

  0
  0
  29
 • 30-03-2015

  Erin İlkcan Aslan sergisini alışılagelmişin dışında sanal alemde yayınlıyor. Çalışmalarında sıklıkla kolaj yöntemine başvuran sanatçı, renkli ve nostaljik bir dile sahip. 3 Nisan 20:30’da instagram hesabından yayınlayacağı sergi hakkında şöyle diyor:

  “Tamamen iki boyutlu bir düzlemden, zihnin boyutsuzluğuna doğru ilerleyecek olan bu seride, var olmanın ve yaratabilme aktivitesinin, bilinen tüm sınırlarının dışına çıkması ve üretici ya da gözlemci tarafından özgür bırakılması, zihinsel aktivitenin kişiselliği içerisinde, zihinden bağımsız olan “şey” lerin var olma durumlarının göreceliği işlenmiştir.” 

  Sergi için: https://instagram.com/thepocketexhibition/ Kendisini takip etmek için: http://eerinilkcanaslann.tumblr.com/

  0
  0
  168
 • 30-03-2015

  34. İstanbul Film Festivali çocuklu aileleri de unutmuyor. Çocuk Mönüsü bölümüne seçilen filmlerin en yeni ve en sürükleyici olmalarının yanısıra en öğretici olmaları da önemli bir etken.

  Çocuk Mönüsü bölümünde yer alan filmler ise şöyle;

  Rimolar ve Zimolar Kasabada Barış / Rimo and Zimo Peace In Town

  Yönetmenliğini Nermin Er ve İsmet Kurtuluş’un yaptığı, Türkiye’nin ilk kukla filmi Rimolar ve Zimolar Kasabada Barış / Rimo and Zimo Peace In Town, barış, sevgi, dostluk temaları üzerine kurulan hikâye küçük bir çölle birbirinden ayrılan Rimo ve Zimo adında iki farklı kasaba arasındaki dargınlıkları anlatıyor.

  Saçmaköy / Quatsch und die Nasenbärbande / Fiddlesticks

  Bu filmde, sıradan bir köy olan Bollerköy’de bütün firmaların yeni çıkan ürünlerini bu köyün sakinleri üzerinde denemesi anlatılıyor. Sıradanlığı ve ortalamayı tutturabilmek için köydeki tüm dedeler ve nineler huzurevine kapatılmıştır. Artık kobay olmak istemeyen Bollerköy çocukları, uyku ilaçlarıyla büyükleri uyutup yeni bir dünya rekoru kırmaya karar verirler ve her şey birbirine girer.

  Wiplala / Tim Oliehoek

  Çok sevilen Hollandalı çocuk romanı yazarı Annie M.G. Schmidt’in kitabından uyarlanan, genç ve başarılı yönetmen Tim Oliehoek tarafından çekilen Wiplala, günün birinde mutfak dolabından çıkıp evdeki 9 yaşındaki çocukla karşılaşan ufacık bir adamı anlatan komik bir film.

  0
  0
  96
 • 30-03-2015

  İllüstrasyon ve karikatür sanatçısı Cem Dinlenmiş, Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Grafik bölümünden mezun olduktan sonra ilk olarak Bant dergisine yaptığı illüstrasyonlarla çizim dünyasına adım attı. Ardından haftalık çıkan Penguen’deki köşesinde Türkiye ve dünya gündeminden olaylarla ilgili çizdiği “Her Şey Olur” ile politik mizah karikatürleri yayınlanmaya devam etti.

  Dinlenmiş, ilk olarak 2008’de İstanbul Hafriyat Karaköy'de “Noktaları Birleştir” ve Stockholm Färgfabriken'de “Young İstanbul” sergilerine katıldı. Aynı yıl x-ist'te genç sanatçıların işlerinden oluşan karma sergi "Kesis me III", 2010 yılında "Dahiliye" ve 2012 yılında "Şimdi Olmaz" adlı kişisel sergilerini açtı. 2011’de Art Dubai ve Contemporary İstanbul’11 , 2012’de Şimdi Olmaz, Scope Basel, Contemporary İstanbul’12, 2013’te Contemporary İstanbul’13 ve 2014’te Contemporary’14 sergilerinde yapıtlarını sergiledi. Sanatçının ayrıca 2006 ve 2012 yıllarında Her Şey Olur adlı 2 kitabı yayımlandı. Bunların dışında freelance olarak işlerine pek çok yerde rastlamak mümkün.

  ​Sanatçı hakkında daha fazla bilgiyi  www.cemdinlenmis.com’ ziyaret edebilirsiniz.

  0
  0
  36
 • 27-03-2015

  Ela Cindoruk ve Nazan Pak, Orta Doğu Teknik Üniversitesi Endüstri Ürünleri Tasarımı bölümünden mezun oldular. Cindoruk, 1988’de New York’taki Parsons The New School for Design’da Metal Biçimlendirme ve Takı Tasarımı eğitimini tamamlarken Nazan Pak ise aynı eğitimi Kapalıçarşı’daki duayenlerden aldı. 1989’de güçlerini birleştirmeye karar veren tasarımcılar, 1993 yılında markaları elacindoruknazanpak’ı kurdular.

  Ortaklıklarının 21. yıldönümünde, Nişantaşı’nda tasarım atölyelerini açan ikili atölyenin üst katında tasarımın sanatla buluştuğu bir de galeri açtı. Birbirlerinden farklı tarzlara sahip olsalar da tutkuları mücevher olan tasarımcılar Ela Cindoruk ve Nazan Pak, minimalist ve çağdaş takılar tasarlıyorlar. Geleneksel ve modern tekniklerle farklı materyalleri bir araya getiriyorlar.

  0
  0
  52
 • 27-03-2015

  Ludwig Fulda’nın Das Verlorene Paradies adlı oyunundan uyarlanan oyunun başrollerini Aydan Şener ile İlhan Şeşen paylaşıyor.

  Uzun yıllar boyunca sadece müzik yaparak yaşamış, 25 yıl önce hayatının aşkını "sözünü tutmadığı" için kaybetmiş bir müzisyen: Sonat ile yağmurlu bir akşamüstü, tesadüfen girdiği bir barda, adının geçtiği şarkıyı söyleyen Sonat'a "yıldırım aşkı" ile tutulan genç bir kadın Esme’nin hikayesi.

  Ludwig Fulda’nın Das Verlorene Paradies adlı oyunundan uyarlanan Bana Esme’yi Anlat’ın başrollerini Aydan Şener ile İlhan Şeşen paylaşıyor. Oyun 28 Mart’ta Mall of İstanbul MOİ Sahnesi’nde izlenebilir. 

  0
  0
  35