GÜNDEM
 • 12-02-2016

  Mikado Yayınları, geçmişte ve günümüzde yaşamımıza değer katmış, yaşamlarıyla ve yaptıklarıyla ilham kaynağı olmuş kişileri çocuklar için yeniden yazdı.

  Kemal Sunal, Piri Reis, İbni Sina, Sabiha Gökçen ve Nasreddin Hoca gibi önemli yerlere sahip kişilerin biyografileri çocukların anlayabileceği dille Kim Kimdir? serisine dönüştürüldü. Çocukları başarı dolu biyografilerle tanıştırmak kişisel gelişim süreçlerinde destekleyici olacağına inanılıyor.

  Büyükler dünyasını, çocuklar dünyasına taşıyan Kim Kimdir? serisinin  önümüzdeki süreçte Dede Korkut, Nazım Hikmet, Mimar Sinan ve Edison ile devam edeceği bilgisini de verelim.

  Kim Kimdir?

  Nevzat Basım

  Mikado Yayınları

  8 TL

  0
  0
  29
 • 12-02-2016

  Leonardo Da Vinci sanatçı değil de, iş ve teknoloji uzmanı olsaydı nasıl olurdu acaba? ArtBizTech İstanbul tarafından Studio Masterpiece ve artfulliving.com.tr iş birliğiyle 42 Maslak Art!SPACE’de düzenlenecek “Da Vinci İş ve Teknoloji Uzmanı Olsa Nasıl Olurdu?” başlıklı etkinlikte sanat, iş ve teknoloji dünyasındaki en popüler metodoloji ve teknikler konuşulacak.

  ArtBizTech Yönetim Kurulu Üyesi ve Keytorc Yönetici Ortağı Emrah Yayıcı'nın konuşmacılığını yapacağı etkinlikte ayrıca, Artful Thinking sayesinde metodolojik çalışmayla yaratıcılığın aynı anda sağlanması, günlük yaşamda başarı ile mutluluğu artıracak sanatsal bilgiler konuşulacak.

  Etkinlikte katılımcıları da unutulmaz bir deneyim bekliyor. Katılımcıların etkinlikte bahsi geçen teknikleri ve metodolojileri sanatsal açıdan uygulayarak, daha önce hiç resim yapmamış olsalar bile kendi sanat eserlerini yaratacaklar.

  Leonardo Da Vinci  İş veya Teknoloji Uzmanı Olsa Nasıl Olurdu?            

  Meetup: İş, Sanat ve Teknoloji Dünyasında En Popüler Metodoloji ve Teknikler

  25 Şubat | 42 Maslak Art!SPACE

  19:00 - 21:30


  Etkinliğe katılmak istiyorsanız, buradan kayıt yaptırabilirsiniz. 

  0
  0
  894
 • 12-02-2016

  Londralı grime, dubstep ve synthpop ikilisi Darkstar, 12 Şubat akşamı Salon İKSV’de elektronik müzik ziyafeti sunacak.

  Yaptıkları müzik için Radiohead, James Blake, Brian Eno ve Massive Attack’ın aynı potada eritilmiş hali denen Darkstar 2007’de kuruldu ve ikinci albümleri “News From Nowhere” ile Rough Trade tarafından “Ayın Albümü” seçildi.

  Darkstar’ın etkileyici performansını Salon İKSV’de 12 Şubat’ta saat 21.00’de izleyebilirsiniz.

  0
  0
  129
 • 12-02-2016

  İFSAK 21. Ulusal Kısa Film Festivali’nde gösterilen filmler kaçıranlar için Kadıköy Belediyesi Barış Manço Kültür Merkezi’nde gösterilecek.

  21. Ulusal Kısa Film Festivali’nde gösterilen filmleri kaçıranlar yada tekrar izlemek isteyenler için yapılacak gösterimde her salı dört kısa film izleyici ile buluşacak.

  Kadıköy Belediyesi Barış Manço Kültür Merkezi’nde her salı saat 20:00’de gösterilecek kısa filmler ise şöyle:

  16 Şubat 2016 Salı 20:00

  - Bir Dilim Hayat

  - Bir Kurabiye Masalı

  - Buhar

  - Bütün Gözlerim

  23 Şubat 2016 Salı 20:00

  - Düğün

  - Dünyayı Kurtarmaya Çalışanlar

  - Fidan

  - Hala

  01.03.2016 Salı 20.00

  - Hangi İstanbul

  - İs

  - Köprü

  - Mavi Kimlik

  08.03.2016 Salı 20.00

  - Mesut

  - Misafir

  - Müphem

  - Pilita

  15.03.2016

  - Sabah Öğle Akşam

  - Sonra

  - Zamanlıkta İğne Batsa

  Görsel "Bir Dilim Hayat" filminden alınmıştır.

  0
  0
  111
 • 12-02-2016

  Edebiyatımızın deneme, tiyatro, roman ve şiir dallarında özgün eserler veren usta kalemi Melih Cevdet Anday anısına Milas Belediyesi tarafından düzenlenecek Melih Cevdet Anday Büyük Edebiyat Ödülü her yıl farklı bir edebiyat dalına verilecek.

  Bu yıl ilki düzenlenecek ödül deneme dalında olacak. Ödülün seçici kurulunda İoanna Kuçuradi, Ahmet Say, Ali Sirmen, Orhan Alkaya, Eren Aysan, Cem Erciyes, Enver Aysever’den yer alacak.

  Melih Cevdet Anday Ödülü’ne başvurmak için yazarlar, 2015 yılı ocak ayından sonra yayımlanmış bir kitabıyla 1 Nisan 2016 tarihine kadar başvuruda bulunabilirler. Yarışmaya başvuracak yazarlar adı, açık adresi ve kısa yaşam öyküsüyle beraber kitaplarının sekiz (8) kopyasını Özel Kalem Müdürlüğü-Hisarbaşı Mahallesi Belediye Caddesi No:24/A(info@milas.bel.tr) adresine göndermeliler.

  Kazanan eser 1 Eylül 2016 yılında açıklanacak. Ödül tek yapıta verilecek ve yapıt sahibine 3.000 TL ödül verilecek.

  0
  0
  174
 • 12-02-2016

  Avrupa’nın önde gelen sanat merkezlerinden Barbican Centre’nin yarattığı Digital Revolution sergisi, 20 Şubat – 12 Haziran tarihleri arasında Zorlu PSM’de yer alacak.

  Digital Revolution1970'lerden bu yana, dijital teknoloji aracılığıyla sanatta yaşanan dönüşüme dikkat çekiyor. Sergi, dijital medyayı kullanarak, alanlarında sınırları zorlayan bir dizi sanatçı, film yapımcısı, mimar, tasarımcı, müzisyen ve oyun geliştiriciyi ilk defa bir araya getiriyor. Ayrıca, geleceğe bakıp yaratıcı kodlama, “Do it Yourself” (Kendin-Yap) kültürü, dijital topluluklar, zenginleştirilmiş gerçeklik, yapay zeka, giyilebilir teknolojiler ve 3D baskı almanın sunduğu yaratıcı olanakların etkisini değerlendiren sergi, hem sanat dünyasının hem de teknoloji meraklılarının ilgisini çekecek türden.

  Arcade Fire'ın interaktif videosu The Wilderness Downtown ve aralarında Scott Snibbe Studio tarafından geliştirilen Biophilia (Björk) uygulaması ve Peter Chilvers ile Brian Eno'nun SCAPE (2012) uygulamasının yanı sıra, Umbrellium (Usman Haque ve Nitipak Samsen); Universal Everything; Yuri Suzuki, Pasha Shapiro ve Ernst Weber gibi sanatçılardan gelen yeni çalışmalar ve DevArt adlı dijital sanat işleri sergide yer alıyor.

  0
  0
  246
 • 11-02-2016

  66. Berlinale yani Berlin Film Festivali tam 434 film ile başlıyor. Sinema yıldızlarından sığınmacılara kadar uzanan geniş bir yelpazede insan duygularına yönelen filmlerin yer aldığı Berlinale, sinemaseverler için büyük heyecan kaynağı.

  Coen kardeşlerin “Hail, Caesar!” isimli filminin de galasının yapılacağı festival, Berlinale Palast’ta gerçekleşecek.

  0
  0
  279
 • 11-02-2016

  Zeytinburnu Kültür Sanat Merkezi, Türkiye’den ve dünyadan en önemli öykü yazarlarını Uluslararası Zeytinburnu Öykü Festivali’nde bir araya getiriyor.

  16-20 Şubat tarihleri arasında Zeytinburnu Kültür Sanat Merkezi’nde gerçekleştirilecek olan Uluslararası Zeytinburnu Öykü Festivali’nde beş gün boyunca, okur-yazar buluşmaları, öykü tiyatrosu, öykü okumaları, hayal kurma atölyesi ve öykü yarışmaları gerçekleştirilecek.

  Onursal Başkanlığını Rasim Özdenören’in yaptığı festivale Türkiye’den Hüseyin Su, Cemal Şakar, Ömer Lekesiz, M. Fatih Andı, Köksal Alver, Abdullah Harmancı, Handan Acar Yıldız, Güray Süngü, Naime Erkovan, İsmail Özen, Remzi Şimşek, Mukadder Gemici, İsmail Isparta, Akif Hasan Kaya, Burcu Bayer, Ali Görkem Userin, Yunus Emre Özsaray, Arda Arel, Aykut Ertuğrul, Bünyamin Demirci, Doğukan İşler, Ertuğrul Emin Akgün, Ali Işık, Esra Demirci, Tuna Lütfi Yukay ve Betül Nurata gibi öykü yazarları katılıyor. Festivalin yabancı konukları arasında Afag Mesud, Alek Popov, Ben Okri, Filip Mursel Begović, Hisham Bustani, Mustafa Mestûr, Nenad Joldeski ve Ziad Khaddash yer alıyor.

  0
  0
  391
 • 11-02-2016

  Beyond The Noise / Seslerin Ötesinde sergisiyle kulise sızıp, sahne arkası hallerine tanık olmaya ne dersiniz?

  Beyond The Noise sergisi, müzisyenlerin karakterlerini hep sahne önünde parlak ışıkların altında, coşkulu kalabalıkların arasında geçirdikleri performans anlarında çekilen fotoğrafların aksine, konser öncesinde sahne arkasında neler olduğuna odaklanıyor. Adrenalin, kaygı, artan gerginlik, yükseliş ve rahatlama gibi süreçleri göz kamaştırıcı detaylarla birlikte en saf haliyle ortaya çıkaran sergi, müzisyenlerin müdahale edilmemiş anlarını hayranlarına alışılagelmişin çok dışında bir bakış açısıyla sunuyor.

  Beyond The Noise (Seslerin Ötesinde) sergisi, New York’ta gerçekleşen Red Bull Music Academy, Barselona Sonardôme ve 2015 yılındaki Red Bull Music Academy Paris sırasında çekilen fotoğraflardan oluşan bir seçkiyle 16- 22 Şubat tarihleri arasında Mixer Sıraselviler’de izleyicilerle buluşuyor.

  0
  0
  166