18 MAYIS, CUMA, 2018

Yedi Günah’ın Hepsi Bir Arada

Yapı Kredi Kültür Sanat, Cemal Erez’in “Yedi Günah” ve “Bir Bürokratın 24 Saati” adlı iki bölümden oluşan sergisine ev sahipliği yapıyor.

Serginin “Yedi Günah” başlığı altındaki bölümü insanlığın burjuva hallerini konu ediniyor. Din kökenli olan yedi günah kavramını bu husustan uzaklaştırarak, toplumsal bir olgu hâline getiriyor. Eserlerini “arsızlık” kavramını temel alarak geliştiren sanatçı, insanın mülkiyet etrafında kurulmuş olan tarihsel durumunun izini sürmek için şehvet, cimrilik, tembellik, oburluk, kıskançlık, kibir ve öfke hallerini de “Yedi Günah” başlığı altında ele alıyor.

Serginin bir diğer bölümü ise “Bir Bürokratın 24 Saati”. “Bir Bürokratın 24 Saati”, Cemal Erez’in 2002 – 2010 yılları arasında, Paris-İstanbul arası yolculukları süresince eskizler halinde tasarladığı ve daha sonra İstanbul’daki atölyesinde ürettiği işlerden oluşuyor.

​Cemal Erez’in “Yedi Günah” ve “Bir Bürokratın 24 Saati” adlı iki bölümden oluşan sergisi, 14 Haziran tarihine kadar Yapı Kredi Kültür Sanat’ta görülebilir.

0
1304
0
800 Karakter ile sınırlıdır.
Yorum Ekle