12 NİSAN, CUMA, 2019

Sally Rooney’in “Arkadaşlarla Sohbetler”i Türkçede

X, Y, Z nesillerinin edebiyat dünyasındaki sembolü olarak anılan Sally Rooney’in kaleme aldığı ilk kitabı Arkadaşlarla Sohbetler, Pınar Umman’ın çevirisiyle Monokl Yayınları tarafından yayımlandı.

Dünya çapında bir edebiyat yıldızı haline gelen, Rooney “Snapchat neslinin Salinger”ı olarak tanıtılıyor. Kitaplarıyla Sunday Times Yılın Yazarı ödülünün yanı sıra birçok başka ödülün de sahibi oldu.

“Merhaba Frances. Sana kızgın değilim, bunu bilmeni istiyorum. Sana yazıyorum çünkü bu konuda aynı fikirde olmamızın önemli olduğunu düşünüyorum. Nick benden ayrılmak istemiyor & ben de ondan ayrılmak istemiyorum. Birlikte yaşamaya & evli olmaya devam edeceğiz. Bunu e-postada yazıyorum çünkü Nick’in sana bu konuda doğruları söylediğine güvenemiyorum. Zayıf bir kişiliği var & dürtüsel olarak insanlara duymak istediklerini söylüyor. Kısacası eğer kocamla, onun bir gün senin kocan olacağına gizliden gizliye inandığın için birlikte oluyorsan, büyük bir hata yapıyorsun. Beni boşamayacak & zaten boşayacak olsaydı bile asla seninle evlenmezdi. Aynı şekilde onunla, onun sevgisinin, senin iyi biri, hatta akıllı ya da çekici biri olduğunu kanıtladığı için birlikte oluyorsan, Nick’in özellikle güzel ya da ahlaki açıdan değerli insanlara ilgi duymadığını bilmelisin. Nick onun bütün kararlarının tam sorumluluğunu alan partnerlerden hoşlanır, hepsi bu.”

0
529
0
800 Karakter ile sınırlıdır.
Yorum Ekle