01 ŞUBAT, CUMA, 2019

Sahnede Aşk Dolu Dizeler Yankılanacak

Usta kalemlerin aşk dizelerinin sahneye taşındığı, bir şubat ayı klasiği haline gelen “Sende Ben İmkânsızlığı Seviyorum” başlıklı dinleti, 11 Şubat akşamı İş Sanat’ta dinleyiciyle buluşacak.

Atilla Birkiye hazırladı, Mehmet Birkiye sahneye uyarladığı dinletide dizelere Tilbe Saran, Hümay Güldağ, Metin Belgin ve Hakan Gerçek’in sesleri hayat verecek. Dinleti, Serdar Yalçın’ın piyanosu ve besteleri eşliğinde bir sanatçı lokali atmosferinde gerçekleşecek.

Dinletide, modern şiirimizin ustaları Ahmed Hâşim, Nâzım Hikmet, Ahmet Hamdi Tanpınar, Ahmet Muhip Dıranas, Cahit Sıtkı Tarancı, Ziya Osman Saba, Bedri Rahmi Eyüboğlu, Oktay Rıfat, Orhan Veli, Melih Cevdet Anday, Behçet Necatigil, Cahit Külebi, İlhan Berk, Sabahattin Kudret Aksal, Necati Cumalı, Özdemir Asaf, Attilâ İlhan, Arif Damar, Can Yücel, Ümit Yaşar Oğuzcan, Turgut Uyar, Edip Cansever ve Cemal Süreya’dan seçilmiş şiirler yer alacak.

“Sende Ben İmkânsızlığı Seviyorum”, 11 Şubat Pazartesi akşamı saat 20.30'da İş Sanat’ta ücretsiz ve herkesin katılımına açık gerçekleşecek.

0
1165
0
800 Karakter ile sınırlıdır.
Yorum Ekle