05 KASIM, PAZARTESİ, 2018

Nilipek’ten Yeni Albüm Geldi

Nilipek’in akustik albümü Havanın Suyun Muhabbeti geçtiğimiz günlerde yayımlandı. Sanatçının Bursa SanatMahal’de verdiği konserdeki şarkılardan oluşan albüm dijital müzik kanallarından dinlenebiliyor. 10 şarkıdan oluşan albümün lansman konseri ise 8 Kasım tarihinde bomontiada Alt’ta gerçekleşecek.

Sanatçı albümün hikâyesini şu sözlerle anlatıyor: “Bu albüm SanatMahal’den bize, bizden de dinleyenlere bir hediye aslında. Belki bir Bursa konseri olduğu için, yolun sonunda verilmiş bir konser olduğu için, belki de akustik olduğu için ‘ağırlamak’tan çok ‘misafir olmak’, ‘karşındakinin yanına gitmek’ hissi var. Ben yine sakin sakin anlatıyorum hikâyelerimi ama bu sefer müzik de sözlerle beraber sakince akıyor, duyguları çok daha kelimeleri öne çıkararak tanımlıyor. Tabii ki konser olduğu için, hele ki tiyatro salonunda verilmiş bir konser olduğu için daha yakın hissettiren bir tarafı var. Ama kahvelerimizi almış karşılıklı oturuyormuşuz gibi değil de bir odada bir grup insan, birbirine kendini anlatıyormuş gibi.”

2015 yılında yayımlanan Sabah ve 2017 sonunda çıkan ikinci albümü Döngü’den şarkıların yer aldığı albümde Nilipek’e akustik gitarda Can Aydınoğlu, klasik gitarda da Umut Çetin eşlik ediyor. Albümün kayıtları ve mix’i Samet Ateş, mastering’i ise Umut Çetin’e ait.

0
661
0
800 Karakter ile sınırlıdır.
Yorum Ekle