08 EKİM, PAZARTESİ, 2018

Metropol İnsanının Trajikomik Kaçış Öyküsü: Son Çıkış

Canavarlar Sofrası (2011) ve Kusursuzlar (2013) filmleriyle birçok ödüle layık görülen Ramin Matin’in metropollerde yaşayanlara aynı duyguları yaşatacak son filmi Son Çıkış’ın afişi ve fragmanı yayınlandı.

Başrollerinde Deniz Celiloğlu ve Ezgi Çelik’in yer aldığı filmin dünya prömiyeri, bu ay sonunda 31. Tokyo Uluslararası Film Festivali’nde gerçekleşecek. Film, metropol insanının günlük yaşam mücadelesini gözler önüne seren bir kara komedi. Tahsin’in (Deniz Celiloğlu), kaos ve ikiyüzlülüğün hakim olduğu betonarme yığını İstanbul’dan kaçma çabasını anlatıyor.

​Filmde ayrıca Pınar Töre, Gizem Erdem, Kerem Fırtına, Gökçen Gökçebağ, Erdem Şenocak, Müfit Kayacan, Ayşenil Şamlıoğlu, Sedat Kalkavan, Tekin Ezgütekin, İbrahim Selim ve İpek Türktan Kaynak gibi isimler de yer alıyor. Emine Yıldırım ve Oğuz Kaynak’ın yapımcı, Yonca Ertürk’ün ise yürütücü yapımcı olduğu, “Son Çıkış”ın görüntü yönetmenliğini Tayman Tekin, sanat yönetmenliğini ise Hülya Karakuş üstleniyor. Senaryosunu N. Can Kantarcı’nın kaleme aldığı filmin kurgusunu ise Evren Luş yaptı. Filmin vizyon tarihi ise 2 Kasım.

https://www.youtube.com/watch?v=K45r8A2i6G0

0
930
0
800 Karakter ile sınırlıdır.
Yorum Ekle