20 NİSAN, PERŞEMBE, 2017

Heritage İstanbul Başlıyor

Türkiye’de restorasyon, arkeoloji ve müzecilik teknolojilerini aynı çatı altında buluşturan tek fuar olan “HERITAGE İSTANBUL”, T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı ve T.C. Başbakanlık Vakıflar Genel Müdürlüğü desteği ile 27-29 Nisan 2017 tarihlerinde Hilton İstanbul Convention & Exhibition Center’da gerçekleştirilecek.

HERITAGE İSTANBUL 2017’nin detaylı programı 19 Nisan 2017, Çarşamba günü İstanbul Arkeoloji Müzesi’nde Arkeoloji ve Sanat Yayınları Başkanı, Arkeolog Nezih Başgelen, Arkeolog Prof. Dr. Mehmet Özdoğan, İ.Ü. Müzecilik Bölüm Başkanı Prof. Dr. Fethiye Erbay, Restoratör Nilgün Olgun, TG Expo Yönetim Kurulu Başkanı Gönül Akyıldız ve Heritage İstanbul Proje Yaratıcısı ve Yöneticisi Osman Murat Akan’ın katılımları ile düzenlenen basın toplantısı ile paylaşıldı.

T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın desteklediği, açılışını 27 Nisan Perşembe günü Kültür ve Turizm Bakanı Sayın Nabi Avcı’nın yapacağı HERITAGE İSTANBUL 2017, üç gün boyunca düzenlenecek eş zamanlı konferanslarda ulusal ve uluslararası duayenleri, kurum temsilcilerini ve uzman akademisyenleri ağırlayacak. TG Expo tarafından organize edilen ve bu yıl 73 firmanın katıldığı HERITAGE İSTANBUL 2017’nin ana başlıkları arasında; “Kültürel Miras” eğitimi-yönetimi, envanterde yeni yöntemler, sergileme ve teşhirde yeni araçlar, arkeloji, restorasyon ve müzecilik teknolojileri geliyor.

0
933
0
800 Karakter ile sınırlıdır.
Yorum Ekle