21 NİSAN, CUMARTESİ, 2018

Erdal Beşikçioğlu ve Emre Karayel “Oksimoron” Oyunuyla Prömiyer Yapıyor

Robert Dubac’ın yazdığı, Erdal Beşikçioğlu’nun rejisörlüğünü üstlendiği yeni oyun Oksimoron’da, Emre Karayel oyuncu olarak performans sergiliyor. 27 Nisan Cuma akşamı TİM Show Center’da prömiyeri gerçekleşecek oyun, kadın ve erkeği merkezine alarak Kadın ne ister?” sorusunu soruyor.

Tatbikat Sahnesi’nin prodüksiyonu olan Oksimoron oyunu, Emre Karayel’in tek kişilik performansıyla kadın-erkek ilişkilerini bir ayrılık hikâyesi üzerinden sorguluyor. Oyunun çevirisini Özge Kayakutlu, ışık tasarımını Mustafa Bal, afiş tasarımını Hande Şiri üstlenirken, asistanlığını ise Hayriye Merve Kaya ve Selin Tekman yapıyor.

​Birbiriyle çelişen ya da tamamen zıt iki kavram bir araya geldiğinde, bazen birbirini götürmek yerine yepyeni bir anlam doğurur. İşte oluşan bu yeni ifadeye “oksimoron” denir. XX ve XY, iki farklı kromozom dizisi. İki farklı cinsiyet, iki farklı bakış açısı: Kadın ve erkek! Doğal oksimoron... Her şeyin ancak zıddıyla var olduğu evrensel düzende, varoluşunu bizzat kendi zıddına borçlu olan bu iki genetik mucize, varlıklarının sürekliliği için tek bir şeye ihtiyaç duyarlar: Dengeye. Peki, o dengeyi bulabilmek o kadar kolay mıdır? Oksimoron seyircilere, Semih’in beyninin içindeki kadın-erkek mücadelesinde bu dengeyi ararken, kendilerini bulacakları bir yolculuk sunuyor.

0
919
0
800 Karakter ile sınırlıdır.
Yorum Ekle