16 MART, PERŞEMBE, 2017

Bu Roman Bir Başka: “Leyla Sert Bir Nota”

2015 yılında yayımladığı ilk kitabı Evren Bozması ile okuyucuyla buluşan Anıl Nişancalı’nın ikinci romanı Leyla Sert Bir Nota, Mylos Kitap etiketiyle yayımlandı.

Nişancalı, Leyla Sert Bir Nota'da geçmişten bugüne genç bir adamın nelerden etkilendiğini sert ve gerçekçi bir dille, üstelik sadece ana karakter olan Altan'ın gözünden değil, hikâyede yer alan bütün karakterlerin hatta kedilerin gözünden anlatıyor. Bunu da yaparken yaşayan karakterleri, kelime oyunları, müziğe ve özellikle Rock&Roll göndermeleriyle zenginleştiriyor. Anıl Nişancalı’ya bu kitabında kurguda kırılmalar yaratan Altay Öktem, Alper Kaplan, Elif Durdu, Müjgan Ferhan Şensoy gibi konuk yazarlar eşlik ediyor.

"Hava sıcaktı, gündüzler soğuk. Leyla oradaydı, ayaklarında tozluk. Hayat benim tasmalarımdan biriydi ve tüm renkler ona hizmet ediyordu. Her doğru nota ona, onun her hareketi benim beynime bir şimşek etkisindeydi ve buradaydık. Buradaydık ve geleceğe gidiyorduk. Bir de şu halimize bak. Mecnun olmaya diye çıkıp meftun olursak olacak şey buydu zaten. Ah Leyla, saçlarına yıldız düşmüş, bir Ahmet Kaya şarkısı liriğinde dans eden kızıl agresiflik seni. Ah be Leyla! “Sen insan değilsin, biliyor musun?” dedi Mavi. Haklı, insandan bozma bir papatya tohumu kadar salağım. “Sen insan suretinde bir hayvansın,” dedi. Ne diyebilirim ki? Ablam çok film seyrediyor. “Abla bir dur ya, konuyu bilmiyorsun,” dedim."

Görsel: Gabriel Isak

0
968
0
800 Karakter ile sınırlıdır.
Yorum Ekle