17 EKİM, SALI, 2017

Bir Okuma Tiyatrosu: Alt Tarafı Dünyanın Sonu

Fransız Kültür Merkezi, Fransız dramaturg Jean-Luc Lagarce’ın Alt Tarafı Dünyanın Sonu adlı oyununu ağırlayacak. Lesli Karavil’in okuma tiyatrosu olarak sahnelediği oyunda Tuğrul Tülek, Tilbe Saran, Sermet Yeşil, Gizem Erdem, Eylül Su Sapan rol alacak.

Fransız oyun yazarı Jean-Luc Lagarce’ın 1990 tarihinde kaleme aldığı Alt Tarafı Dünyanın Sonu, on iki yıl önce ayrıldığı evine geri dönen Louis’i konu alıyor. Louis, öleceğini öğrendiğinde hem ailesiyle tekrar görüşmek, hem de çok az zamanının kaldığını söyleyebilmek için eski evini ziyaret kararı alır lakin hiçbir şey beklediği gibi olmaz. Oyunun diğer karakterleri olan Anne, Antoine ve Suzanne, Louis’siz geçen yılların oluşturduğu dünyayı ona yansıtır. Herkes birbiriyle ilişki içindeymiş gibi gözükse de kimse kimseyi duyamamakta ya da iletişim kuramamaktadır. Lagarce’ın AIDS’ten ölmeden beş yıl önce yazdığı bu oyun Xavier Dolan tarafından 2016 yılında aynı isimle sinemaya aktarılmıştı.

​Okuma tiyatrosu, 19 Ekim’de saat 19.15'te Fransız Kültür Merkezi’nde Türkçe olarak gerçekleşecek. Katılım için buradan kayıt yapılması gerekiyor.

0
1889
1
800 Karakter ile sınırlıdır.
Yorum Ekle