12 ŞUBAT, SALI, 2019

Altay Öktem’den Çocuklar İçin: Kral Kılıçbalığı

Şiir, roman ve öyküleriyle tanınan Altay Öktem’in çocuklar için yazdığı “Sihriâlem Geçitleri” dizisinin ikinci kitabı Kral Kılıçbalığı, 9 yaş ve üzeri tüm çocuklar için Can Çocuk etiketiyle raflardaki yerini aldı.

Öktem, Elif Deneç’in resimlediği bu kitabında çocukları tarih, yardımlaşma, dostluk, kararlar ve sorumluluk üzerine düşündüren, gizem dolu bir öykü anlatıyor.

​Çağıl ve Berk, arkadaşlıklarını sürdürmek için, bundan böyle birbirlerine verdikleri sözleri tutmaya kararlıdırlar. Çalılar Diyarı’na yaptıkları yolculuk onlara unutulmaz bir ders olmuştur. Ancak, Sihriâlem Geçitleri’nin kimin karşısına ne zaman çıkacağını bilmek ne mümkün! Yeni bir diyarın kapısını, bu kez Berk’in unutkanlığı açar. Kendilerini Kayıp Ada’nın terk edilmiş zamanında, balığı olmayan bir balıkçı, müşterisi olmayan bir garson, oyun arkadaşı olmayan çocuk ve halkı olmayan Kral Kılıçbalığı’nın heykeliyle baş başa bulan Çağıl ve Berk’i, adanın kadim düşmanı Karkorsan’ın gölgesinde, rüya ile gerçek arasındaki sınırın silikleştiği bir macera beklemektedir!

0
624
0
800 Karakter ile sınırlıdır.
Yorum Ekle