07 KASIM, ÇARŞAMBA, 2018

4. Kara Hafta Festivali’nin Teması Mike Hammer

Bu yıl dördüncü kez düzenlenecek olan Kara Hafta İstanbul Festivali, efsane polisiye karakter Mike Hammer’ı eksenine alacak.

23-24 Kasım tarihleri arasında Pera Palace Hotel’de, DenizBank ana sponsorluğunda düzenlenecek 4. Kara Hafta İstanbul Festivali, Türkiye’den ve dünyadan polisiyeye katkı sağlayan pek çok ismi ağırlayacak. Festivale; dünyaca ünlü Wolfgang Schorlau, BA Paris gibi polisiye alanında uluslararası üne sahip yazarların yanı sıra; Ahmet Ümit, Armağan Tunaboylu, Celil Oker, Erol Üyepazarcı, Sevin Okyay, Taner Ay, İskender Pala gibi önemli Türk yazarları ve Türkiye Polisiye Yazarlar Birliği de katılım gösterecek.

Komitesinde Doğan Hızlan, Ahmet Ümit, Adnan Özer, Metin Celal gibi Türk edebiyatının önemli isimlerini bulunduran 4. Kara Hafta Festivali, ‘Mike Hammer nedir? Ne değildir?’, ‘Güncel Olaylar, Siyaset ve Polisiye’ ve ‘Polisiye Nasıl Yazılır?’ gibi oturumlarla Pera Palace Hotel’in Galata Salonu’nda polisiye severleri ağırlayacak.

Festivalin açılış akşamında, 2018 Yılı Polisiye Edebiyatı’na Katkı Ödülü Doğan Hızlan tarafından takdim edilecek ve aynı gün ünlü yazar ve sinema eleştirmeni Atilla Dorsay, DenizBank Selma Akboğa Salonu’nda DenizBank çalışanlarıyla bir söyleşi gerçekleştirecek.

Festival iki gün boyunca halka açık ve ücretsiz olarak gerçekleşecek. Yerler sınırlı olduğu için 0212 377 40 00'ı arayarak tüm etkinliklere rezervasyon yaptırabilirler. Etkinliklere dair tüm detaylar #blackweekistanbul #karahafta hashtag’leriyle sosyal medyada paylaşılacak. Festival ile ilgili detaylara ayrıca www.karahafta.com web sitesinden ulaşılabilecek. Festival programı için tıklayınız.

0
725
0
800 Karakter ile sınırlıdır.
Yorum Ekle