04 EKİM, SALI, 2016

Erdem Aksakal'dan Beş Kitap Önerisi

Kaleme aldığı deneme ve öyküleriyle hatırı sayılır bir okuyucu kitlesine ulaşan ve Mezeleri Güzel isimli kitabıyla beyaz yakalıların pek de gizli olmayan ama merak edilen dünyasını gözler önüne seren Erdem Aksakal, nedenleriyle birlikte Artful Living okurlarına beş kitap önerisinde bulundu.


Erdem Aksakal'dan Beş Kitap Önerisi

Kırlangıç Dönümü - Sinan Sülün

Sinan Sülün, başka bir dünya mümkün dediği romanında 90'lardan bugüne uzanan bir kent hikayesi sunmuş. Kentin merkezinden, gecekondu semtlerine, üretimden tüketime, devrimcilerden orta sınıfa köprüler inşa edip yumuşak diliyle huzur verdi bana.

Ben Tek Siz Hepiniz - Hakan Bıçakçı

Hakan Bıçakçı yazınındaki çarpıcılığı en güçlü hissettiğim kitap oldu. Modern dünyayı yalnızlık ekseninde, akıl çözümlemeleri ve iç sesler eşliğinde anlatıyor. Yalnızlığın binbir halini gösteriyor. Sürpriz sonlarla dolu, her öyküde yeni bir kahramanla kucaklaştım. Farklı ruh hallerime taşıdı beni.

Bir Gün Tek Başına - Vedat Türkali

Bir kitap listesinin Vedat Türkali'siz olmayacağını düşünüyorum. Ne yazık ki dünya artık onsuz kaldı. Bana göre İstanbul'u en iyi anlatan yazar Vedat Türkali, Bir Gün Tek Başına'da kitap, siyaset, anason, hesaplaşma kokan bir aşk anlatıyor. Hatırlamak istediğim bölümleri olur kimi zaman, tekrar açıp bir kaç sayfa okurum. 

Unutma Dersleri - Nermin Yıldırım

Mazi, aşk ve modern yaşam yükünden kurtulmanın büyülü ve eğlenceli bir anlatımı.  Kitaptaki "Biraz masumiyet herkese iyi gelir" cümlesini hayatıma ekledim, iyi geliyor. 

Lakin İyi Yaşadık - Ayşen Aksakal

Ayşen, 20 yıllık hayat arkadaşım. Öykü toplama ve yazılma aşamasına şahit olduğum bu öykü kitabındaki karakterler hem çok tanıdık, hem de nesli tükenmekte olan insanlar. Öyküler çok gerçekçi, anlatım çok içten. Aynı anda umut, hüzün ve neşe kattı bana.

Görseller: Yukai Du

0
5908
0
800 Karakter ile sınırlıdır.
Yorum Ekle